به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات ظهر امروز در مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه  فردوسی مشهد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت:انقلاب اسلامی مظهر اراده الهی در حراست مستضعفین از زمین است و بر مسند مسئولیت نشستن مستضعفان طی روند طبیعی امکان پذیر نبود.

وی افزود: همین امر ناشدنی وقتی با اراده خداوند همراه می شود صورت می گیرد و لذا انقلاب اسلامی مظهر نصرت الهی در نقطه یأس و ناامیدی است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه پایداری و استقامت در مسیر انقلاب اسلامی تضمین کننده پیروزی و دست یافتن به آرمان های انقلاب است اظهار کرد: مسیر بهشت با ناهمواری ها و دشواری ها است و در این لحظه یأس است که نصرت خداوند نزدیک است.

 حجت الاسلام علوی انقلاب اسلامی را مظهر نصرت خداوند در نقطه ناامیدی دانست و تصریح کرد: پرچمی را که امام خمینی(ره) طی دو مرحله برای مبارزه برافراشتند تحلیلگران سیاست فراگیر شدن یک مبارزه را امری ناشدنی در سال های 42 و 57 تحلیل می کردند چراکه خاستگاه های انقلاب به حاشیه رفته بودند و به سمت کارهای فرهنگی و آموزشی روی آورده بودند.

وی با اشاره به برخی خاستگاه های مبارزه اعم از بازار، دانشگاه و حوزه علمیه افزود: به صحنه آوردن دانشگاهیان و بازاریان امری ساده نبود و در دانشگاه دانشجوی مذهبی جایگاه ویژه ای نداشت و فضای حاکم با غرب گراها و سوسیالیست ها بود و مبارزه علمی را منحصرا در این چارچوب امکان پذیر می دانستند..

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: جوانانی که می خواستند مبارزه کنند خود را به ناچار مسلمانان غربی معرفی می کردند یعنی نسل مسلمان دانشگاهی برای وجیه مبارز بودن و مسلمان بودنناچار بود تلفیقی را ارائه کند.

وی افزود: امام خمینی(ره) با دانشجوی مسلمان و مذهبی اعتماد به نفس دادند و در خارج از کشور انجمن های اسلامی راه اندازی شد و هر سال با پیام مبارک خودشان روح تازه ای بر کالبد آن در راستای شور نشاط مبارزاتی می دمیدند.

حجت الاسلام علوی گفت: امام(ره) نگاه دانشجو و دانشگاه را معطوف به اسلام کرد و اسلام در دانشگاه جان تازه ای گرفت و دانشگاه با نفس الهی امام خمینی(ره) از روحیه مبارزاتی برخوردار شد.

وی با اشاره به درخشش دانشگاه ها در عرصه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سازندگی افزود: شرط شکوفایی دانشگاه ها آرامش در عرصه پرسشگری و پاسخگویی مسئولان است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه شکوفای کشور در عرصه اقتصاد نیاز به امنیت اقتصادی دارد و سرمایه گذار باید با احساس امنیت به کار بپردازد اظهار کرد: روح مضطرب و ملتهب نمی تواند خاستگاه هنر باشد و لذا امروز اساس کار وزارت اطلاعات بر این است که برای دانشگاه ایجاد امنیت کنیم.

وی افزود: پایدارترین امنیت در جامعه امنیتی است که علاوه بر دانش پایه بودن، مردم پایه باشد و با مشارکت مردم و بر اساس کرامت مردم و احساس شخصیت مردم امنیت ایجاد شود.

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: اگر جامعه و آحاد آن احساس کرامت و شخصیت کنند فردی به سمت ناهنجاری نمی رود چراکه بیشتر ناهنجاری ها ناشی از آسیب های روحی، روانی و شخصیتی است و لذا بر اساس روایات کسی که دارای شخصیت سست باشد نباید از شر او در امان باشیم.

وی افزود: اگر در جامعه حرمت افراد شکسته شود و افراد مورد وهن قرار بگیرند بایستی آماده آسیب های اجتماعی و چالش های امنیتی باشیم اما اگر کرامت انسان حفظ شود امنیت بی بدیل در جامعه حکمفرما می شود.

انتهای پیام/