به گزارش صبح توس؛ تنها استخر شهرستان بجستان که 9 سال پیش کلنگ آن بر زمین خورده بود امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و با برگزاری مسابقه نمادین توسط تعدادی از دانش آموزان بجستانی افتتاح شد.

 

این استخر از سال 88 شروع به کار کرده بود و طی 6 سال روند لاک پشتی را سپری کرد، طی سه سال گذشته این روند تسریع شد و  تا جایی که امروز شاهد افتتاح این پروژه در شهر بجستان بودیم.

 

استخر شهدای بجستان با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد و 670 میلیون ریال طی 9 سال و در مساحت 1565 متر مربع احداث شد، سوله اصلی 975 متر مربع شاختمان اداری ان 450 متر مربع و مساحت سالختمان موتور خانه آن 140 متر مربع است.

 

با احتمال زیاد این استخر از چند روز آینده با توجه به تعویض آب استخر شروع به کار کند مسئول ورزش و جوانان بجستان در صدد هست که آب این استخر را تعویض و حتی المکان از آب شیرین در این استخر استفاده کند.

 

همچنین پیش از ظهر امروز اولین طرح مشارکتی کشور با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال و مساحت 10هزار متری مربع در روستای مرندیز از توابع شهرستان بجستان افتتاح شد.

 

16 میلیارد ریال اعتباری که صرف این پروژه شده است از محل تسهیلات بانکی و مابقی توسط 726 سهام دارد  یا به عبارتی 202 نفر سرپرست خانوار عضو این شرکت تعاونی تامین شد.

 

ساختمان خوراک دام و طیور شرکت تعاونی قائم روستای مرندیز در مساحت 1100 متری و در کمتر از 30 ماه احداث شد. این کارخانه بصورت مستقیم اشتغال 19 نفر و برای 26 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است، ظرفیت تولید آن 30 هزار تن در سال است.

 

انتهای پیام/