خلیل زوالیوس در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به برکات انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: بعد از پیروزی مردم ایران در سال 57، جمهوری اسلامی ایران زمانی که قدرت‌ها مستکبر را به زیر کشید و خواستار تکیه بر توان داخلی خود شد، از آن به بعد همواره در حال رشد و پیشرفت بوده و یکی از برکات آن تکیه بر توان خود مردم بوده است.

 

وی افزود: بسیاری از کشورهایی که آمریکا و انگلیس در امور داخلی آن‌ها دخالت می‌کنند نه‌تنها معیشت مناسبی ندارند، بلکه بسیاری از مشکلات اقتصادی و سیاسی بر مردم آن کشور تحمیل می‌شود.

 

فعال فرهنگی کشور آرژانتین با بیان اینکه کشور آرژانتین نمونه‌ای از کشورهایی است که آمریکا در امور داخلی آن دخالت می‌کند، عنوان کرد: در کشور ما و سایر کشورهایی تحت نفوذ آمریکا اوضاع اقتصادی بسیار ضعیف است و بعضی‌اوقات تورم 500 درصدی را هم تجربه کرده‌ایم اما جمهوری اسلامی ایران با این مقدار از هجمه‌های داخلی و خارجی نمونه یک کشور قدرتمند است.

 

وی ادامه داد: این اوضاع کشور ایران در حالی رخ‌داده است که تمام ابرقدرت‌های جهانی ایران را تحریم کرده‌اند  اما ایران بدون توجه به این اوضاع در حال حرکت روبه‌جلو است و این مدیون تلاش مردان و زنان متحد این کشور است.

 

زوالیوس با بیان اینکه ایران یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه آسیا است، تصریح کرد: این امنیت در حالتی اتفاق افتاده است که ایران دریکی از ناامن‌ترین مناطق ساخته‌شده توسط آمریکا قرار دارد اما بااین‌حال می‌بینیم که این کشور از ایالات‌متحده نیز امن‌تر است.

 

وی تصریح کرد: یکی از مقوله‌های مهم در یک کشور امنیت آن است که در ایران کاملاً مشهود است اما در کشورهای ایالات‌متحده هرروز یا هرچند روز یک‌بار یک فرد مسلح به هر دلیلی عده‌ای بی‌گناه را به رگبار می‌بندد و جان بسیاری از انسان‌های بی‌گناه را می‌گیرد و دولت آمریکا هم بی‌توجه است لذا مهم‌ترین نعمتی که انقلاب اسلامی برای ایران به ارمغان آورده امنیت است.

 

فعال مسلمان آرژانتینی با اشاره به اینکه یکی از نیازهایی که انسان‌ها در تمام جهان به دنبال آن هستند، نیاز به معنویت و خودسازی است، گفت: یکی از مهم‌ترین نیازهای انسان‌ها در کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی فراهم‌شده است و مردم می‌توانند به‌راحتی در این کشور احکام خداوند را اجرا کنند درحالی‌که هیچ نقطه‌ای از دنیا این اتفاق نیفتاده است.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه کشور و انقلاب ایران بهترین الگوی برای تمام آزادی خواهان جهان است، تأکید کرد: اگر ایران به‌عنوان الگوی آزادی‌خواهی و استکبارستیزی در جهان مطرح شود، بی‌شک بهترین الگو برای مسلمانان و حتی غیرمسلمانانی است که از ذلت استکبار خسته شده‌اند.

انتهای پیام/