حجت الاسلام جواد خداشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ از جمع آوری حدود ۸۰۰ میلیون تومان زکات در ۹ ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد.

 

وی تشریح کرد: مبلغ دقیق زکات های جمع آوری شده که شامل زکات واجب، فطریه عام، سهم سادات و سایر کفاره ها، ۷۰۰ و نود میلیون و دویست و یازده هزار تومان می باشد که بر اساس اولویت و با توجه به محدوده جمع آوری شده، برای طرح های عام المنفعه و محرومیت زدایی هزینه شده است.

 

خداشاهی با بیان این که زکات جذب شده بر اساس قوانین شرعی و کشوری در اموری از قبیل کمک هزینه درمان، تحصیل، آزادی زندانیان، ساخت و مرمت مسکن، کتابخانه و مسجد هزینه می شود، خاطرنشان کرد: ۶۱ درصد کل زکات شهرستان جغتای معادل ۴۰۰ و نود و سه میلیون تومان صرف امور محرومین و نیازمندان شده است.

 

مسئول زکات شهرستان جغتای افزود: ساخت یک واحد مسکونی نیازمندان در روستای زرقان، مرمت منزل مسکونی محرومین در دو روستای زرقان و ابویسان به همراه اختصاص سبد حمایتی غذایی به محرومین، بیشترین هزینه های زکات در بخش محرومین را به خود اختصاص داده اند.

 

وی اظهار داشت: ۳۹ درصد دیگر از زکات جمع آوری شده در این شهرستان صرف پروژه های عمرانی در سطح شهر جغتای، و برخی روستاهای این جغتای به منظور ساخت سرویس بهداشتی مدارس روستایی، نمازخانه، مسجد و حسینیه شده است.

 

انتهای پیام/