علیرضا جنیدی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تبریک دهه پر خیر و برکت فجرو دعوت از عموم مردم ولایت مدار بجستان جهت شرکت در راهپیمایی دندان شکن 22 بهمن ماه، اظهار کرد: در آستانه ورود به چهلمین سال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم یادی کنیم از شخصیت فوق العاده بزرگ امام راحل، در بین همه شاخصه ها امام شاخصه ای که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد، توکل ایشان به قدرت لایزال الهی و عدم ترس از قدرت‌ها بود، و این شاخصه‌ها را به خوبی، به زیرمجموعه و جانشین به حق شان انتقال دادند.

 

وی ادامه داد: در جریان شهدای منا شاهد بی کفایتی آل سعود بودیم و بیش از 400 نفر از هموطنان ما در آن واقعه جان باختند، حکام آل سعود بنا داشتند که پیکرها را تحویل ندهند، مقام معظم رهبری در یک خطابه سه دقیقه‌ای به آل سعود گفتند که خویشتنداری ما را امتحان نکنید کمتر از ۲۴ ساعت بعد پیام را گرفتند و جنازه ها را تحویل دادند.

 

جنیدی به بیانات سردار جعفری پرداخت و گفت: بعد از روی کار آمدن ترامپ، خطابه علیه نظام و ملت بزرگ ایران بیان کرد و گفت: که من کمتر حرف میزنم به بیش تر عمل می کنم ایران با آتش بازی نکند، وزیر امور خارجه امریکا نیز گفت؛ قرار است جنگ بزرگی علیه ایران صورت گیرد؛ سیاست حکومت آمریکا این بود که ترامپ خود را به دیوانگی بزند.

 

وی ادامه داد:  فرمانده سپاه در خطابه دو دقیقه در رسانه ملی حاضر شد و گفت؛ «اگر قرار است ترامپ به یاوه گویی های خود ادامه دهد خطر پایگاه‌هایتان که در فاصله کمتر از  ۲۰۰۰ کیلومتری مرزهای ایران است احساس می‌کند  و ما هر کجا که مواضع آمریکا را دیدیم همسنگ داعش قلمداد می‌کنیم»،آمریکایی‌ها بعد از شنیدم سخنان کوبنده سردار جعفری، ۲۴ ساعت بعد اعلام کردند ما سپاه را تروریست نمی دانیم و این سخنان رسا نشانگر آن است مواضع انقلابی انتقال یافته از تفکر امام به نسل‌های بعدی، مسئولان  و به مقام معظم رهبری باعث شده کشور به این مرحله برسد.

 

فرمانده سپاه بجستان به هجمه های فضای مجازی علیه نظام پرداخت و اذعان کرد: امروز هجمه‌های زیادی علیه این نظام در فضای مجازی رخ می‌دهد، مطالبی را مطرح می‌کنند و از تفاوت این نظام با دوران شاه می گویند، وقتی جوان نسل سوم انقلاب در معرض این شبه ها قرار می گیرد باید یک نفر باشد و جواب دهد؛ القا می کنند که نظام مقدس جمهوری اسلامی نه تنها پیشرفت نکرده، بلکه پسرفت هم کرده است. یکسری ضعف‌های مدیریتی در داخل کشور در اثر نگاه به بیرون وجود دارد؛ اما جمهوری اسلامی ایران در طی این چهار دهه مدیران در خود پرورش داده و خدماتی را ارائه کرده است.

 

دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بجستان به خدمات و پشرفت های جمهوری اسلامی ایران در بعد از انقلاب پرداخت و خاطرنشان کرد: همه پیشرفت‌های این کشور در حالی رخ داده است که جمعیت ما در دوران شاه کمتر از نیمی از جمعیت فعلی بوده است و ما با این شرایط راه‌های کشور را 10 برابر، ظرفیت بنادر کشور ۲۰ برابر، ظرفیت سدهای مخزنی 30 برابر، میزان صادارت غیر نفتی نسبت به زمان شاه 50 برابر شده است ما در زمان شاه چیزی به نام صادرات غیر نفتی نداشتیم، در زمینه علم وفناوری  25 برابر افزایش دانشجو داریم و در زمینه توسعه و خدمات اجتماعی دورترین نقاط و روستاها از امتیاز های آب برق و گاز بهرمند شدند.

 

عضو شورای تامین بجستان به قدرت نظامی ایران پرداخت و گفت: قدرت و امکلانات ایران در حوزه نظامی هم غیر قابل ذکر است ما در جنگ تحمیلی در حالی که قدرت تولید سیم خاردار را نداشتیم اجازه تصرف یک متر  از خاک این کشور را ندادیم و امروز دنیا مجبوره به توان نظامی ایران احترام بگذارد.

 

فرمانده سپاه بجستان به قدرت ایران در منطقه پرداخت و ابراز کرد: وزیر خارجه عمان این گونه اظهار کرد؛ در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب، وزیر خارجه عربستان حرکت کرد و خیلی ناراحت به وزیر خارجه امریکا بیان کرد؛ چرا به ایران حمله نمی‌کنید و با همچین جوابی روبرو شد چنانچه یک نفر مثل قاسم سلیمانی میداشتید مشکل حل بود بحث این است ایران یک نفر را رونمایی کرده است و امثال سلیمانی هزاران نفر دارند.

 

وی ادامه داد: در دوران کلینتون وزیر امور خارجه عربستان ادعای حمله به ایران می‌کند با این جواب وزیر امور خارجه امریکا روبرو شد، مزاح گفتی و اگر مزاح نکردی دیوانه ای، اگر همچین اتفاقی بیافتد هنوز فرصت پیدا نخواهی کرد ما را مطلع کنید و در 24 ساعت با خاک یکسان خواهید شد، این عزت و عظمتی است انقلاب برای ما به بار آورده است.

 

وی به سخنان یکطرفه دشمنان اشاره کرد و ادامه داد:  وقتی یک طرفه مطالب بیان شود جوان ما باور می‌کند، ما آمدیم نرخ های زمان شاه را گفتیم ولی درآمدها را نگفتیم در سال 1350 قیمت یک پیکان 18هزار تومان بود و حقوق یک کارمند در آن سال 200 تومان بوده است، حقوق 90 ماه یک کارمند  هزینه خرید یک پیکان بود؛ اما امروز خرید یک پراید به 13 ماه میسر است.

 

فرمانده سپاه بجستان در ادامه به قیمت دلار در سال 1350 پرداخت و گفت: در سال 1350 قیمت دلار 105 ریال بود و یک کارمند با حقوق 200 تومان در ماه میتوانست 20 دلار بخرد؛ اما امروز حقوق یک کارمند 400 دلار می‌شود، یک کارگر در سال 1350، روزانه کمتر از 30 تومان بود که حقوق بیش از سه روز آن یک دلار میشد و امروز یک کارگر در این شهر 40 هزار تومان حقوق میگیرد و در یک روز نزدیک به 10 دلار می‌تواند بخرد.

 

جنیدی گفت: شبهه افکنی در فضای مجازی زیاد است و این وظیفه ماست تا با ورود به این فضا، روشنگری و شفاف سازی کنیم و دستاوردهای بی بدیل جمهوری اسلامی ایران را مطرح کنیم. استقلال سیاسی یکی از شاخصه های مهم در توسعه هر کشورری  است و آن یعنی عدم وابستگی به شرق و غرب و تعیین سرنوشت بر اساس منافع ملت، متاسفانه قبل از انقلاب اسلامی ما هیچ گونه استقلال سیاسی نداشتیم، چنانچه دوران شاهان را از زمان قاجار رصد کنید متوجه می شوید در دوران قاجار کشور شده بود یک جولانگاهی برای انگلیسی ها و روسی ها، می آمدند و درداخل کشور غنایم را با هم تقسیم میکردند و قطعنامه های ننگینی بر مردم این کشور تحمیل کردند.

 

فرمانده سپاه بجستان به قرارداد ننگین کاپیتولاسیون پرداخت و خاطرنشان کرد: در دوران پهلوی وضع بهتر نشد که بدتر شد و قانون کاپیتولاسیون یعنی حق توحش از ما ایرانی ها می گرفتند به طوری که توهین به یک سگ آمریکایی توسط هر ایرانی محاکمه در پی داشت ولی آمریکایی چنانچه به یک ایرانی تعرض و توهین می‌کرد ایرانی حق، حق خواهی نداشت و باید در دادگاههای خودشان بررسی و قضات ایرانی حق نداشتند دخالت کنند. امروز استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران با زمان پهلوی غیر قابل مقایسه است و  تمام تصمیمات در داخل کشور گرفته می‌شود و منطقه، بدون حضور ایران بی معناست.

 

انتهای پیام/