حجت الاسلام داوود عبداللهی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن گرامیداشت دهه فجر به برشمردن نعمات و برکات انقلاب پرداخت و تشریح کرد: یکی از راههای جدا نشدن از راه خدا، یادآوری نعماتی است که بر ما نازل کرده است.

 

وی عنوان کرد: چنانچه دستاوردهای نهضت امام راحل را مورد شمارش قرار دهیم خواهیم دید با وجود خیلی از کمبودها و کوتاهی های مسئولان، باز هم این دستاوردها نسبت به دوران قبل از سال 57 قابل مقایسه نیست.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه بسیج ناحیه مقاومت بسیج درگز تصریح کرد: یکی از اولین نعمات و البته مهمترین برکات این انقلاب که به واسطه امام راحل برای ما به ارمغان آورده شد آبرو و عزتی بود که پیش از این نداشتیم.

 

حجت الاسلام عبداللهی تاکید کرد: با مراجعه به تاریخ و مطالعه اوضاع زمان شاه خواهیم دید در آن ایام حتی ما را برای نوکری هم قبول نمی کردند و افسران کشورهای بیگانه به ازای خدمت در ایران و کسب درآمدهای بسیار زیاد، از حق توحش هم برخوردار بودند.

 

وی افزود: کاپیتولاسیونی که امام راحل از تصویب آن به شدت ناراحت و عصبی شده بودند، عزت نفس، آبرو و انسانیت ما را زیر سوال برده بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج درگز ضمن بیان اینکه ثروتمندی بدون داشتن عزت نفس بی فایده است، اظهار کرد: مطالعات تاریخی بیانگر این است که ایرانی ها اجازه ورود به باشگاه تنیسی که دشمنان در کشور ما تاسیس کرده بودند را نداشته و همطراز سگ خوانده شده بودند.

 

حجت الاسلام عبداللهی گفت: امروز و در این برهه از زمان، شاهد افتخارات بسیار زیاد انقلاب و عزت نظام اسلامی هستیم؛ اما در زمان شاه هیچ یک از این افتخارات وجود نداشت و کسی ایرانی ها را آدم حساب نمی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن به بهانه های مختلف سعی در ضربه زدن به این نظام دارد، چراکه بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری روزگاری کشور ایران حیات خلوت بیگانگان بوده و آنها از اینکه حیات خلوت خود را از دست داده اند به شدت خشمگین و عصبی هستند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج درگز تصریح کرد: جوان نسل امروز ما باید بداند شاهی که در مقابل مردم از هیچ گونه ظلمی دریغ نمی کرد، در برابر آمریکایی ها سر خم کرده و به آنان تعظیم می کرد، این در حالی است که در هیچ یک از تصمیمات کشور او را مشارکت نداده و با او مشورت نمی کردند.

 

حجت الاسلام عبداللهی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به آنچنان قدرتی در منطقه تبدیل شده که دشمنان ما جرات ندارند وارد محدوده حریم مرزی ایران شوند چه برسد به اینکه بخواهند در مسائل کشور دخالت کرده و اظهار نظر کنند.

 

وی تاکید کرد: گرچه نعمت های مادی و دنیوی دوران انقلاب با دوران پهلوی تفاوت چشمگیری دارد؛ اما همین نعمتها را برخی ظالمان هم می توانند فراهم کنند، این در صورتی است که بعضی از نعمت ها را کسی جز راه و هدف امام نتوانست مهیا کند، حیات خلوت را فقط تفکر امام از شاه گرفت.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج درگز با تاکید بر وجود امنیت در کشور تشریح کرد: متاسفانه عده کمی از مسئولین و نمایندگان مجلس ما، شهدای مدافع حرم و حضور آنها در سوریه را مورد انتقاد قرار داده و آنها را سرزنش می کردند؛ اما به محض ورود تعداد کمی از طرفداران داعش به صحن مجلس، نگاه همه نسبت به مدافعان حرم عوض شد، این تغییر رفتار دلیلی نداشت جز اینکه تاکنون آنها طعم ناامنی را نچشیده بودند و فکر می کردند امنیت کنونی کشور همیشه پایدار است.

 

حجت الاسلام عبداللهی تبیین کرد: نباید اصل نظام را فراموش کنیم، جایی که اصل نظام در خطر است همه باید بسیج شده و به فکر حفظ کشور باشیم. در حوادث اخیر اعتراض مردم بر حق بود؛ اما به محض اینکه احساس کردند کشور در خطر است، دست به دست هم داده و دست رد به سینه دشمن زدند.

 

وی افزود: تفاوت دوران شاه با دوران انقلاب در این است که شاه ملعون خود فردی مفسد بود و تمام درباریان در پی این بودند که به هر نحوی شده مملکت را مورد چپاول و اختلاس قرار دهند؛ اما رهبر ما مفسد نیست، شاید مسئولان ما در بحث سیاسی مشکل دار بوده و اطرافیان آنها به دلیل نا آگاهی و زیاده خواهی اقداماتی انجام دهند؛ اما خود آنها افراد مال اندوزی نیستند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج درگز در پایان خاطر نشان کرد: امروز به برکت این انقلاب به جایگاهی دست یافته ایم که تمام مسائل منطقه به دست ایران حل خواهد شد. این انقلاب نه تنها حیات خلوت کشور خودمان را از دست دشمن گرفت، بلکه اجازه نداد کشورهای اطراف هم حیاط خلوت دشمن شوند.

 

انتهای پیام/