به گزارش صبح توس؛ در هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولین شهرستانی 8 پروژه عمرانی و خدماتی کلنگ زنی و افتتاح شد.

 

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهیدچمران روستای هدک با زیر بنای 60متر مربع و اعتبار 250 میلیون ریال و ساختمان دهیاری این روستا با زیر بنای 110 متر مربع و اعتبار 800 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

         

 

در روستای برجک از توابع بخش انابد بردسکن دو پروژه عمرانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

پایگاه مقاومت بسیج شهید قاسمی با زیر بنای 75 متر مربع و و اعتبار 25 میلیون ریال و بهره برداری از روکش آسفالت گرم جاده این روستا به طول 700 متر و اعتبار 630 میلیون ریال از پروژه های افتتاح شده در این روستا و این بخش می باشد.

 

        

 

در ادامه افتتاح پروژه های هفتمین روز از دهه مبارک فجر دفتر خدمات الکترونیک قضائی نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.این پروژه که با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال به بهره برداری رسید زمینه اشتغال 4 نفر را فراهم کرده است.

  

مسئولین شهرستان بردسکن  با حضور در روستای کبودان از توابع بخش مرکزی نسبت به افتتاح و بهره برداری از روکش آسفالت گرم آنتی و رمپ وروردی و خروجی با متراژ500 متر و اعتبار 450 میلیون ریال اقدام و در پایان پایگاه مقاومت بسیج حبیب ابن مظاهر روستای سیر را افتتاح و کلنگ پروژه آبرسانی روستایی را به زمین زدند.

 

محمد صادقی، مدیر آب و فاضلاب روستایی بردسکن در آیین کلنگ زنی پروژه های آبرسانی روستایی گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سال جاری تاکنون وضعیت منابع آبی روستایی نیازمند همکاری و همکاری مشترکان است و اگر به همین صورت وضعیت بارندگی ها وجود داشته باشد در تابستان با کم بود آب مواجهه خواهیم بود.

 

وی بیان کرد در دهه فجر امسال 12 پروژه آبرسانی روستایی به صورت همزمان و یا مستقل با اعتبار 147 میلیارد ریال اعتبار کلنگ زنی میشود که جمعیت برخوردار از این پروژه ها 13 هزار نفر از مردم روستاهای بردسکن خواهند بود.

 

صادقی به مشکل شبکه آبرسانی روستایی اشاره کرد و گفت: علاوه بر کمبود منابع  آبی فرسوده بوده بودن شبکه آب روستایی مشکل دیگری است که آبفار بردسکن با آن مواجهه است و رفع مشکل نیازمند تامین اعتبار رقمی بالا را میطلبد.

 

انتهای پیام/