به گزارش صبح توس؛ سید ابوالقاسم موسوی امروز در کارگاه آموزشی پرورش گل‌محمدی در کاشمر اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی منابع آبی منطقه و نیازی که به  کاشت محصولات کشاورزی کم آب طلب احساس می‌شود، کاشت گیاهان دارویی و به ویژه گل محمدی را جایگزین مناسبی برای محصولات فعلی می‌دانیم و لذا در نتیجه جلسات متعددی که در این خصوص داشتیم و با هدف آشنایی و بالا بردن دانش کشاورزان با مراحل تولید این محصول شامل کاشت، داشت برداشت و فرآوری و در نهایت بازاریابی، اقدام به برگزاری این کارگاه آموزشی کردیم.

 

مدیر جهادکشاورزی کاشمر خاطرنشان کرد: متقاضیانی که برای فرآیند تولید و فرآوری گل محمدی تمایل به استفاده از تسهیلات را دارند در صورت رفع موانع قانونی و با اولویت تشکل‌های کشاورزی جهت استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی معرفی می‌شوند.

 

در ادامه این جلسه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی کشت گیاهان دارویی و گل محمدی را با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه مهم توصیف کرد و افزود: تولید گل محمدی دارای ارزش اقتصادی زیادی می‌باشد و برای تولید پایدار آن بایستی به فرآوری آن نیز توجه شود.

 

هاشم نقیبی ادامه داد: گل محمدی از جمله گیاهان با ارزش اقتصادی بالاست و فرآورده‌های متعددی از آن تهیه می‌شود که شامل غنچه خشک، گلبرگ‌های خشک شده، گلاب معمولی، عصاره و اسانس آن است که در صورت امکان با تهیه اسانس، نهایت ارزش افزوده را می‌توان از آن به دست آورد.

 

وی اظهار داشت: کشاورزان برای مرحله فرآوری علاوه بر اینکه می‌توانند از توان شرکت‌های فعلی موجود در منطقه استفاده کنند، شایسته است با تشکیل شرکت‌های کشاورزی، زنجیره تولید از مرحله کاشت تا مرحله فرآوری و در نهایت ارائه به بازار را مدیریت کرده تا مشکلات بعد از تولید گریبانگیرشان نشود.

 

در ادامه کارگاه یک کارشناس گیاهان دارویی ضمن مهم خواندن ورود کشاورزان به عرصه تولید گیاهان دارویی، توجه به تمام حلقه‌های تولید شامل کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و بازاریابی را  تضمین کننده موفقیت کشاورز دانست.

 

گازران با ذکر این مطلب که به طور متوسط فرآوری هر یک کیلو گیاه دارویی خشک شده 170 برابر ارزش افزوده دارد، گفت: فرآوری گیاهان دارویی شامل چهار مرحله خشک کردن، بسته بندی، تهیه عرقیات و دم‌نوش است و گل محمدی نیز به عنوان گیاهی که از آن 300 محصول متفاوت تهیه می‌شود مورد توجه است.

 

وی ادامه داد: می‌توان از هر سه هزار کیلوگرم گل تازه، یک کیلوگرم اسانس به دست آورد که استحصال اسانس، ارزش افزوده فراوانی را برای تولید کننده به ارمغان می‌آورد ضمن اینکه گیاهانی مانند بابونه، بومادران، زیره سبز، زیره کوهی، گل گاوزبان، انغوزه و غیره گیاهان مناسب و سازگار با منطقه هستند که می‌توانند به عنوان جایگزین محصولات پرآب‌طلب فعلی مورد کاشت قرار گیرند.

 

شایان ذکر است عده‌ای از کشاورزان علاقمند به کاشت گل محمدی در کاشمر با هماهنگی اداره آموزش و ترویج مدیریت جهادکشاورزی این شهرستان، از مزرعه گل محمدی و کارگاه گلاب گیری آقای فائقی، تولید کننده نمونه گل محمدی استان در سبزوار بازدید به عمل آوردند و با مراحل تولید و فرآوری آن آشنا شدند.

 

لازم به ذکر است؛ سطح زیر کشت گل محمدی در استان خراسان رضوی، حدود 723 هکتار است که در شهرستان کاشمر سطح زیر کاشت این محصول حدود 10 هکتار و بیشتر در بخش کوهسرخ می‌باشد. گل محمدی با نیاز آبی در حدود 1500 متر مکعب در سال با روش‌های آبیاری نوین جزء گیاهان کم آب‌طلب محسوب شده و علاوه بر برداشت غنچه و اسانس گیری،  از سال سوم به بعد درآمد ناخالص حدود 500 میلیون ریال به ازای هر هکتار دارد.

 

انتهای پیام/