به گزارش صبح توس؛ حمیدرضا پوریوسف امروز در مراسم افتتاح دو مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست در سبزوار با بیان اینکه 97 مرکز خیریه دولتی و غیر دولتی اقدام به نگهداری و مراقبت از یک هزار و 900 کودک و نوجوان بی سرپرست می کنند، اظهار کرد: این اقدامات در راستای حمایت و دور کردن کودکان از آسیب های اجتماعی است که به علت نبود سرپرست و یا بد سرپرستی کودکان را تهدید می کند.

 

وی با اشاره به پدیده و معضلی به نام کودکان کار، تصریح کرد: با اقداماتی که از ابتدای سال تاکنون انجام شده است بیش از 600 کودک کار در سطح استان شناسایی و برای نگهداری به مراکز معرفی شده اند.

 

پور یوسف همچنین در خصوص تعهد این سازمان در خصوص ایجاد اشتغال برای معلولین، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 700 میلیارد ریال انواع وام های اشتغال به مددجویان پرداخت شده است که معادل 75درصد از تعهد ایجاد اشتغال سازمان در استان  است.

 

وی با اشاره به نگهداری از 220 نوزاد در مرکز شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) در مرکز استان و در خصوص ایجاد اینگونه مراکز در سطح استان، اعلام کرد: سیاست سازمان بر ایجاد مراکز شیرخوارگاه در سایر شهرهای استان تمرکز نیافته است.

 

مرضیه کسرائی، رئیس اداره بهزیستی سبزوار نیز در این مراسم با بیان اینکه 9 خانه کودک و نوجوان در سبزوار فعالیت دارند، بیان کرد: 180کودک و نوجوان در بازه سنی سه تا 18سال در این مراکز نگهداری می شوند.

 

وی با اشاره به اینکه تاکید سازمان بر نگهداری و مراقبت از کودکان در محیط خانواده است، تصریح کرد: نگهداری کودکان در این مراکز تنها بسته به شرایطی است که ادامه روند زندگی با خانواده سبب ایجاد آسیب های اجتماعی برای کودک شود.

 

انتهای پیام/