به گزارش صبح توس؛ احمد ادیبی پور در مراسم دفتر خدمات قضایی الکترونیک در سبزوار با بیان اینکه راه اندازی این دفاتر سبب تسهیل در انجام امورات قضائی می شود، اظهار داشت: ازاین پس انواع تنظیم، ثبت و ارسال دادخواست های مختلف در خصوص دعاوی و ثبت اظهارنامه ها از طریق این دفاتر انجام می شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه این دفتر با اعتباری حدود 80 میلیون تومان راه اندازی و به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: راه اندازی این دفتر سبب ایجاد اشتغال برای چهار نفر به صورت مستقیم شده است.

 

ادیبی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد دفاتر خدمات قضائی در توسعه عدالت نقش موثری دارد، ادامه داد: انجام برخی از امورات قضایی در این دفاتر مصداق واگذار کردن برخی از امور اداری مردم به خود مردم است.

 

رئیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی با بیان اینکه این دفاتر سبب کاهش مراجعات مستقیم به دادگستری ها می شود، تاکید کرد: صرفه‌جویی در وقت، و با کاهش مراجعات مردم به مجموعه‌های قضایی سبب افزایش دقت در رسیدگی به پرونده ها خواهد شد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم بدون هرگونه مانع می‌توانند به‌طور مستقیم به این دفاتر مراجعه کرده و امورات قضایی را دنبال کنند، عنوان کرد: از طریق این دفاتر ارباب‌رجوع می‌تواند در هر شهری غیر از حوزه قضایی دادگاه اقدام به تنظیم و تسلیم دادخواست کند.

 

انتهای پیام/