به گزارش صبح توس؛ مراسم افتتاح نمایندگی تبلیغات اسلامی شهر گلبهار با حضور مدیرکل و همچنین امام‌جمعه گلبهار و بخشدار، طلاب، روحانیون و جمعی از مسئولین گلبهار امروز در محل ساختمان نمایندگی برگزار شد.

 

لزوم افزایش مشارکت مردمی در مسائل فرهنگی

 

در این مراسم حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، طی سخنانی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: افزایش مشارکت مردم در مسائل فرهنگی و مذهبی و اجتماعی جامعه، مدیون تلاش‌های همه ارگان‌ها و نهادها به‌ویژه نهادهای فرهنگی مثل تبلیغات اسلامی است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: باید برای دفاع از دستاوردهای انقلاب و با تبعیت از منویات امام خمینی(ره) و رهنمودهای رهبری در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاد و با افزایش بصیرت، آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد که نهادهای فرهنگی نقش بی‌بدیلی در این زمینه دارند.

 

ضرورت احداث نهادهای فرهنگی در شهرهای جدید

 

در ادامه مراسم همچنین حجت‌الاسلام مهدی فاخر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چناران، گفت: یکی از نیازهای شهر گلبهار در بُعد فرهنگی، وجود نهادهای فرهنگی همچون تبلیغات اسلامی است و این‌یکی از اولویت‌های اصلی شهرهای جدید است.

 

وی افزود: با توجه به وجود فرهنگ‌های مختلف در این منطقه که از شهرهای مختلفی در این شهر حضور پیداکرده‌اند نیاز بسیار مهمی در جهت ورود در حوزه دین به چشم می‌خورد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چناران در ادامه از نهادها و ارگان‌هایی که در تجهیز ساختمان این نمایندگی کمک کرده‌اند تقدیر و قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/