مجید عاقل در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: سومین جشنواره اختراعات، ابتکارات و نوآوری‌های منطقه ترشیز با ارائه بالغ بر 170 تا 180 طرح، ابتکار و اختراع در سالن زیارتگاه امامزاده سیدحمزه(ه) کاشمر برگزار شده است و امسال تلاش کردیم طرح‌های ارائه شده متفاوت‌تر از سال گذشته باشد.

 

مدیر مرکز نوآوری کاشمر ادامه داد: با برپایی این نمایشگاه تلاش کردیم کارآفرینان را تشویق به ارائه نوآوری‌هایشان بکنیم تا بتوانیم خروجی و نتیجه مناسبی از این نمایشگاه به دست آوریم.

 

وی افزود: پذیرش طرح‌ها بر اساس یک سری شاخص‌ها انجام شده است؛ اما در نهایت هیأت ژوری، طرح‌های برتر را انتخاب خواهد کرد ضمن اینکه با شرکت‌های حامی نیز هماهنگی انجام شده است تا به طرح‌های برتر این نمایشگاه، جوایزی را تقدیم کنند و همچنین شهرداری کاشمر نیز متعهد شده است که حمایت‌هایی را از کارآفرینان و افراد برتر و نخبه داشته باشند.

 

عاقل خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا حق مخترعان ادا شود چرا که آن‌ها افرادی هستند که بدون منت کار خود را انجام داده و ثبت اختراع کرده‌اند و ایده‌های بسیار خوبی دارند که می‌توانیم از این ایده‌ها و ابتکارات در پیش‌برد بیش از پیش ایران عزیز استفاده کنیم، بنابراین باید بدانیم که مخترعان به بهتر شدن زندگی و آینده ما می‌توانند کمک کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز نوآوری کاشمر در راستای حمایت از مخترعان و مبتکران تأکید کرد: نگاه و تلاش ما این است که در کاشمر پایگاه اطلاعاتی و مرکزی داشته باشیم تا بتوانیم یک خروجی بسیار مفید را ساماندهی و سازماندهی کنیم و ضمن حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت‌هایی که در مراکز رشد و پارک‌های علمی فناوری اتفاق می‌افتد را در این شهرستان نهادینه کنیم.

 

مدیر مرکز نوآوری کاشمر از ظرفیت‌های بالای منطقه ترشیز در زمینه اختراع و نوآوری خبر داد و گفت: ما شاهد ارائه طرح‌های بسیار خوبی در این شهرستان هستیم به عنوان مثال فقط دو طرح خود را به مرکز رشد گناباد بردیم که به گفته خود آن‌ها طی چند سال فعالیت این مرکز، این طرح‌ها کم سابقه بوده است و برای آن‌‌ها بسیار جذاب و جالب بود.

 

عاقل تصریح کرد: می‌توانیم از این ابتکارات و نوآوری‌ها در راستای ایجاد کسب و کارهای جدید و اشتغال استفاده کنیم و با تزریق کسب و کارهای جدید به جامعه، ارتباط با صنعت را افزایش دهیم، بنابراین برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی برای همین است که مخترعان و افراد صاحب ایده و طرح، حضور پیدا کرده و ایده‌های خود را مطرح کنند و ما نیز بر اساس معیارها و شاخص‌هایی که داریم، آن‌ها را راهنمایی کرده تا بانک اطلاعاتی ما نیز افزایش پیدا کند.

 

انتهای پیام/