داوود حاتمیان در گفت‌وگو با صبح توس؛ گفت: امنیت مقوله‌ای فرا بخشی است که نیاز به همکاری و هماهنگی همه‌جانبه دارد و همگان در آن نقش دارند و مردم نیزپایه بسیار محکمی در تأمین امنیت هستند که دراین رابطه عشایر و دامداران لازم است نکات، توصیه‌ها و هشدارهای پلیس را در رابطه با حفظ و نگهداری احشام خود در جهت کاهش هر چه بیشتر سرقت رعایت کنند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار افزود: روستاها و مناطق عشایری واقع در جاده مواصلاتی بیشتر در دسترس سارقان هستند و دامداران نباید احشام خود را در کنار جاده‌ها و چراگاه‌ها بدون صاحب رها کنند، بلکه بایستی با برنامه‌ریزی مناسب در نگه‌داری آنها هوشیار باشند.

 

وی یادآور شد: دهیاران و شوراهای اسلامی و مردم روستاها نسبت به رفت و آمد افراد غریبه و خریداران و داد و ستد آنان با اهالی حساسیت به خرج داده و با دقت خاصی آنها را رصد کرده، همچنین رفت و آمد افراد و خودروهای غریبه در روستاها رصد شود و در صورت مشکوک بودن شماره پلاک آن را به نیروی انتظامی جهت استعلام و بررسی و پیگیری اعلام کنند.

 

حاتمیان در پایان ضمن یادآوری موضوع مهم لزوم همکاری و مشارکت مردم با پلیس، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک در سطح حوزه استحفاظی را بلافاصله ازطریق شماره تلفن 110 (مرکز فوریتهای پلیسی) به مجموعه انتظامی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

 

انتهای پیام/