به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام محمد احمدی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام امروز بعد از ظهر در یادواره شهدای روستای رونج که در مسجد این روستا برگزار شد با اشاره به ایثار و از خودگذشتن شهدا گفت: وقتی انسان می بیند شهیدان را غبطه می خورد که چرا باید به مرگ طبیعی بمیرد و بدانید اگر در مراسم شهدا حاضر شوید و حضور آنها را حس نکنید دچار خسران و ضرر شده اید.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به آیات قرآن افزود: شهدا زنده هستند به طوری که اگر ما شهیدی را یاد می کنیم او قبل از ما یاد کرده است و جایگاه و منزلت شهید آنقدر بالا و والاس که همه اهل قیامت حسرت آنها را می خورند و شهیدان تنها کسانی هستند که حاضرند از بهشت خارج شوند، زیرا می خواهند دوباره برای خود شهید شوند.

وی با بیان کرامات شهیدان ادامه داد: شهدا آنقدر بزرگوار هستند که اگر ما یاد آنها نباشیم دست هایشان را برای گرفتن دست ما دراز و گره گشایی می کند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام به نقش مادران شهیدان اشاره و بیان داشت: اگر مادران شهیدان اینگونه فرزندانی تربیت نمی کردند چگونه ممکن بود کشور طاغوت زده را از دست استکبار نجات پیدا کند و نور ولایت بر این ملت آراسته شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به زحمت های پیامبران برای تشکیل حکومت دینی خاطرنشان کرد: آرزوی 124 هزار پیامبر ایجاد حکومت اسلامی بود که به دست فرزند حضرت الزهرا (س) و خون هزاران شهید در ایران اسلامی رقم خورد.

وی با اشاره به آیات قرآن ودستور پیامبر در خصوص قدردانی نعمت های الهی عنوان کرد: نعمت های الهی فقط خوردن، خوابیدن، آشامیدن و خواسته های مادی و دنیوی نیست واگر کسی قدردان این نعمت ها باشد و نعمت های اصلی پروردگار یاد نکند، حق خداوند را ادا نکرده است و به استناد قرآن و سخن پیامبر عملش کوتاه و عذابش نزدیک است.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام ادامه داد: استقلال، اقتدار و آزادگی بزرگترین نعمت خداوند برای یک ملت است که اجازه دحالت وتصمیم گیری را به هیچ کشوری نمی دهد.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به خدمات انجام شده در انقلاب اسلامی یادآور شد: اگر چه بیشتر دولت های که آمدن سر کار در جمهوری اسلامی در تراز انقلاب نبودند اما به خاطر مکانیزی که این کشور دارد همه آنها در  این سیستم خدمت کردند و هرکس این خدمات را نبیند جفا کرده است.

وی با اشاره به دوران شاهنشاهی ایران ابراز داشت: حضور 60 هزار مستشار آمریکایی در کشور و تصمیم گیری مردم مسلمان ایران از وقایع ننگینی بود که اتفاق افتاد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام با اشاره به پیشرفت کشور به چه قیمتی باید باشد تاکید کرد: کشوری مانند ژاپن اگر چه توانسته با صنعتش بر دنیا مسلط شود اما امروز آمریکا به زنان و کودکانش تجاوز می کند آنها جرات ندارند اعتراض داشته باشند، پس نعمت فقط امکانات و رفاه نیست؛ استقلال وآزادگی است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: زمان شاهنشاهی وقتی چنین اتفاقی در ایران  افتاد امام خمینی شاه را نصیحت کرد و به مردم گفت می خواهم که شما ذلیل و نوکر نباشید؛ آزادگی و استقلال گفتمان اصیل اسلام است.

وی تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب 97 درصد مردم باسواد هستند و این در صورتی است که قبلا از پیروزی انقلاب 47 درصد بود و همه می توانند تاریخ و خاطرات مادر شاه را بخوانند که چگونه آن زمان انگلیس وامریکا برای وزیران و هواپیما های ایران تصمیم می گرفتند وشاه از این وضعیت شکایت داشت ولی چون نوکر بود هیچ کاری نمی توانست انجام دهد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام با اشاره به وعده قرآن برای ایجاد انقلاب اسلامی بیان داشت: وعده خداوند چه زمانی محقق می شود وقتی جوانان و مردم ایران برای یاری اسلام قیام کنند و با اخلاص های نجومی مقابل شغال های زخمی که جنگ را تحمیل کردند شهدا اجازه نداند یک وجب از خاک کشور کم شود.

حجت الاسلام احمدی با اشاره خواسته شهدا از مردم و مسئولین عنوان کرد: مردم و مسئولان زندگی ساده را همانند اول انقلاب ادامه دهند و مسئولین در تراز انقلاب خدمت گذار باشند.

وی با اشاره به شاخصه های مدیریت از دیدگاه امیرالمومنین علی بن ابیطالب گفت: فرعون با همه ظلام و جنایتی که کرد سه خصلت در دسترس بودن مردم، سفر داری و غیرت داشت و ناموس خود را می پوشاند؛ امروز بعضی از مدیران را مردم پیدا نمی کند و عده ای غیرت دینی برای دفاع از اسلام ندارند، آنها از فرعون بدتر نیستند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه سپاه تربت جام ادامه داد: بعضی مدیران خدمتی نکرده حقوق نجومی می خواهند و غیرت ندارند به اندازه شهدا ایثار و خدمت کنند تا مشکلات مردم حل شود.

انتهای پیام/