به گزارش صبح توس؛ رضا ترشیزیان در سومین نشست خبری خود به مناسبت دهه فجر که بعدازظهر سه شنبه۱۷بهمن ماه برگزار شد گفت: چهار پروژه احداثی این اداره شامل سالن صخره‌نوردی ورزشگاه انقلاب به اعتبار یک میلیارد تومان، ایجاد جاده سلامتی در ورزشگاه انقلاب به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، احداث خانه جوان در جنوب مسکن مهر به اعتبار یک میلیارد تومان و احداث چمن مصنوعی شهر دررود به مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان است.

وی اظهار داشت: سه پروژه تکمیلی شامل پیست تارتان و ساختمان اداری آسایشگاه ورزشکاران استادیوم ورزشی تختی به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان، سالن ورزشی شهر خرو به مبلغ ۶۰ میلیون تومان و سالن ورزشی روستای احمدآباد میان‌جلگه به مبلغ ۷۰ میلیون تومان را در دست اجرا داریم.

این مقام مسئول محلی خاطرنشان کرد: البته میزان تخصیصات اعتبارات بر مبنای مبدا آن چون اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ درصد، ماده ۱۸۰بودجه ۲۳ درصد، اعتبارات وزارت نفت ۴۴ درصد و اعتبارات استانی ۶۰ درصد است.

ترشیزیان گفت: بودجه عمرانی سال ۹۴، ۴۰۰ میلیون تومان و بودجه عمرانی در سال بعد غیر از اعتبار ملی دو میلیارد تومانی ورزشگاه انقلاب برای سایر اماکن ورزشی سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی اطلاع داد: سرانه فضای ورزشی نیشابور به ازای هر یک از شهروندان به لحاظ اماکن ورزشی ۲۸ سانتی‌مترمربع و به لحاظ مجموع اماکن مربوط به این اداره و سایر ادارات و دانشگاه‌ها ۴۰ سانتی‌مترمربع است که البته رقم متوسط این فضا در سطح استان ۵۰ سانتی‌مترمربع است.

دبیر شورای ورزش نیشابور با اشاره به اینکه سند ورزشگاه انقلاب نیشابور به نام اداره ورزش و جوانان این شهرستان با پیگیری زیاد گرفته شد، توضیح داد: اندازه زمین ۲۰۲۹ در ۳۰۶۵ متر است که بر اساس کاربری ورزشی قیمت امروزی زمین بالای ۲۰۰ میلیارد تومان است.
ترشیزیان اضافه کرد: از شورای شهر درخواست داریم در راستای وظایف شهرداری برای توسعه ورزش همگانی و ایجاد درآمد پایدار برای ورزش با واگذاری امتیاز تجاری رایگان حداقل ۱۰درصد از فضای ورزشی ورزشگاه انقلاب بر مبنای قانون موافقت کند.

به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور، بودجه جاری سال گذشته این اداره به غیر از اعتبارات عمرانی 120 میلیون تومان بود که آمار دقیق امسال را نداریم، چون هنوز سال مالی تا تیرماه آینده ادامه دارد.

وی افزود: با شورا و خیران شهر بار و نیز مسئولان اداره کل برای توسعه سالن غیر توپی این شهر و تکمیل تعمیرات و تجهیزات زمین روباز فنس‌کشی شده و گود کشتی باچوخه مذاکره کرده‌ایم که ثمرات آن در سال‌های آینده دیده می‌شود.

ترشیزیان اطلاع داد: تعداد مربیان ورزشی نیشابور در مردان هزار و ۴۴ نفر و در بانوان ۹۲۳ نفر، تعداد داوران ورزشی بانوان ۹۲ نفر و مردان ۱۷۴ نفر و تعداد افراد دعوت شده به تیم‌های ملی ۳۳ نفر هستند و شاهد بانوان ملی‌پوش در رشته‌های شنا، تیر و کمان، دو و میدانی، کاراته و کشتی هستیم.

دبیر شورای ورزش نیشابور با اشاره به اینکه دو تیم فوتبال از نیشابور در رده نوجوانان به‌نام ملی‌پوشان و در رده جوانان به‌نام پرسپولیس در لیگ برتر کشور حضور دارند، خاطرنشان کرد: شاهد ایجاد مدارس تخصصی در برخی رشته‌های ورزشی مثل والیبال هستیم که نیشابور دارای عناوین قهرمانی است، طوری که در طول سال هزار و ۵۰۰ نفر در حال آموزش والیبال هستند و نتیجه آن را به سال‌های آینده در داشتن یک تیم والیبال خوب خواهیم دید.

وی توضیح داد: در راستای بخش دیگر وظایف این اداره، چهار دوره تئوری درجه ۳ با حضور ۴۶۰ نفر، دو دوره تئوری درجه ۲ با حضور ۷۵ نفر، کارگاه کمپینگ سلامت با شرکت ۱۸۰ نفر، کارگاه امداد و نجات با شرکت ۴۱ نفر، کارگاه مهارت‌های پیش از ازدواج با حضور ۱۵۰ نفر و کارگاه توانمندسازی رسانه‌ای با شرکت ۴۰ نفر برگزار شد.

رئیس اداره ورزش نیشابور گفت: مجوز دو مرکز مشاوره ازدواج و تحکیم بنیاد خانواده با نام‌های کاوش و همراه صادر و مجمع مشورتی جوانان راه‌اندازی شد که در حال ثبت‌ نام از افراد بین ۱۵ تا ۲۹ سال هستیم و همین‌جا از علاقه‌مندان به عضویت در هیئت مدیره به ثبت‌ نام دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/