به گزارش صبح توس؛ کوروش صبوریان، عصر امروز در کمیته ساماندهی جوانان شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی خیلی فراتر از چیزهایی است که بیان می شود، اظهار داشت: در قبل از انقلاب تنها یک مجموعه آزادی در سطح کشور وجود داشت ولی امروز در تمام شهرستان ها و روستاها نیز تمام اماکن ورزشی دایر است.

وی با بیان اینکه خیرین، شوراها، سپاه و... نیز به ساخت و ساز توسعه ورزش کمک می کنند، خاطرنشان کرد: عدالت محوری در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز اتفاق افتاده است و در روستاها توسعه ورزش و بازی های بومی و محلی را شاهد هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خلیل آباد با تأکید بر اینکه امروزه ورزشکاران از روستاها در حال شناسایی و درخشش هستند، تصریح کرد: در سطح بین المللی در بخش ورزش نیز اتفاقات خوبی افتاده است.

 

مدال های بین المللی در حوزه ورزش، بعد از انقلاب 4 برابر شده است

وی با اشاره به اینکه مدال های بین المللی بعد از انقلاب رشد 4 برابری نسبت به قبل از انقلاب داشته که به برکت انقلاب اسلامی است، اذعان کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان نیز باید تشکیل شود و در این نشست ها اگر بتوان حتی یکی از مشکلات جوانان را شناسایی کرد، مفید است.

صبوریان رشد و توسعه سمن ها و سازمانهای مردم نهاد در حوزه ورزش را حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: برون سپاری کارهای ورزش و جوانان نیز با تشکیل سازمان های مردم نهاد امکان پذیر خواهد بود.

 

ایجاد انگیزه و تلاش جوانان در گرو سپردن امورات به آنها است

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: کار باید به جوانان سپرده شود و این میتواند کمکی به رشد و ارتقاء انها در اجتماعی، اقتصادی و اشتغال باشد و به همین منظور در مشهد تمام امور جوانان به سمن ها سپرده می شود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به دنبال رشد و توسعه سمن ها در امور ورزشی در سطح استان هستیم، بیان کرد: هر زمان کار به جوانان سپرده شود می تواند باعث ایجاد انگیزه و تلاش جوانان باشد.

 

همه باید به دنبال سالم سازی جامعه از طریق ورزش باشیم

وی با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد در حوزه ورزش خوب عمل می کند و این نشان دهنده همراهی همه دستگاه ها است، اظهار کرد: در سطح استان همراهی و همدلی همه دستگاه های اجرایی داریم و ارتباط با آموزش و پرورش در این چند سال نیز افزایش پیدا کرده است.

صبوریان با اشاره به اینکه همه باید برای سالم سازی جامعه تلاش کنیم، ابراز کرد: مشکلات و بیماری ها را با یک ورزش روزانه می توان حل کرد ولی باید سطح آگاهی مردم در این زمینه را بالا برد.

 

سالن های ورزشی مخصوص بانوان ساخته می شود

وی با تأکید بر اینکه کم تحرکی نیز ریشه بسیاری از بیماریها است و این موضوع در حوزه بانوان خیلی بیشتر است که جامعه را آزار می دهد، افزود: طبق قانون ششم توسعه، سالن های مخصوص بانوان ساخته می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: حجم مطالبات از اماکن ورزشی زیاد است و به همین منظور یک وقت نامناسب به بانوان اختصاص داده می شود ولی با بودجه خوبی که دولت تصویب کرده، سالن ویژه بانوان ساخته می شود.

 

پروژه های ورزشی خلیل آباد در بودجه 97 به صورت ویژه دیده خواهد شد

وی با اشاره به برگزاری رویداد بزرگ گردشگری ورزشی در شهرستان خلیل آباد اذعان کرد: اداره کل ورزش و جوانان نیز حاضر به همکاری همه جانبه شهرستان خلیل آباد برای میزبانی از این رویداد بزرگ گردشگری ورزشی هست.

صبوریان با تأکید بر اینکه در بودجه سال 97، پروژه های شهرستان خلیل آباد به صورت ویژه دیده خواهد شد، عنوان کرد: برای ارائه تجهیزات ورزشی به شهرستان خلیل آباد پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

 

خلیل آباد در چارت تشکیلات ورزش و جوانان، شهرستان محسوب نمی شود

وی با بیان اینکه یکسری از شهرستان ها نیز ایراد ساختاری دارد و شهرستان هایی که ایجاد شده در بدنه وزارت ورزش این ساختار تشکیل نشده است، تأکید کرد: خلیل آباد نیز شهرستان شده ولی در ساختار وزارت ورزش نیز شهرستان خلیل آباد نداریم و به عنوان مسئول نمایندگی نام برده می شود و این اشکالی است که سالها وجود داشته و باعث شده ما نسبت به تعمیر زیرساختی دچار مشکل بشویم.

این مقام مسئول همچنین در ادامه با تأکید بر اینکه ان شاء الله با کمک مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و دولت تدبیر و امید این اتفاق بیفتد که بتوانیم چارت تشکیلاتی در شهرستان های محروم درست کنیم، بیان کرد: این کار باعث درست شدن زیرساخت ها و افزایش اعتبارات و جذب  نیروی انسانی بیشتر و این خود باعث رونق و رشد توسعه بیشتر ورزش و جوانان می شود.

 

پروژه های نیمه تمام ورزشی خلیل آباد نیازمند توجه اداره کل ورزش و جوانان است

مجتبی شاکری در این مراسم با بیان اینکه با برگزاری رویداد بزرگ گردشگری ورزشی نیز فضای متفاوتی را در سطح شهرستان نیز شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: در این رویداد باید ظرفیت خوب شهرستان نیز باید معرفی شود.

وی با تأکید بر اینکه میزبانی این مسابقات با هدف جذب گردشگر و توریست به منطقه و ایجاد شور و نشاط اجتماعی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: کویر خلیل آباد ظرفیت خوبی است که باید به خوبی معرفی شود و بهره برداری لازم از حضور ورزشکاران نیز انجام شود.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه کویر خلیل آباد فرصت خوبی برای جذب گردشگر است، تصریح کرد: برگزاری این مسابقات کار بزرگی است که باید همه دستگاه ها نیز پای کار باشند تا با یک همدلی و انسجام نیز شاهد برگزاری باشکوه این مسابقات باشیم.

وی با بیان اینکه برخی از سالن های نیمه تمام در سطح شهرستان وجود دارد که نیازمند توجه اداره کل ورزش و جوانان است، اذعان کرد: مجموعه ورزشی شهید علوی نژاد سال های زیادی نیمه تمام مانده است و اداره ورزش و جوانان شهرستان اجاره نشین هستند.

انتهای پیام/