به گزارش صبح توس؛  صبح امروز همایش یادگیری مادام العمر کارآفرینی و اشتغال در راستای حمایت از تولید ملی با حضور بیش از 200 بانوی کارآفرین شهرستان رشتخوار در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.


در حاشیه این مراسم علیرضا پایدار رییس فنی و حرفه ای شهرستان رشتخوار ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: در راستای حمایت از تولید ملی در اولین همایش کارآفرینی در سطح شهرستان رشتخوار جلسه ای برای حمایت از کارآفرینان برتر شهرستان شکل گرفت.وی در ادامه افزود:  کارآفرین کسی است، که فعالیتی را با سرمایه اقتصادی خودش شروع می‌کند و ارزش ها را تغییر می دهد و در محیط اطراف خود تحول ایجاد می کند و به سمت بهتر شدن می رود.
 

 

 وی با اشاره  با اشاره به اینکه امروز یکی از دغدغه های  جویندگان کار  بحث اشتغال است، اظهار داشت : یادگیری مهارت توسط کارآفرین  در جهت ایجاد فرصتهای مناسب می تواند باعث رفع مشکلاتی همچون اشتغال، کمبود نیروی انسانی خلاق وپویا، نزول چشمگیر بهره وری، افزایش رقابت و ..  شود.

 

پایدار با تاکید بر اینکه کارآفرین کسی است که می خواهد و می تواند هر ایده با طرح های جدید را به یک نو آوری موفق تبدیل کند، گفت: در یادگیری کارآفرینی عامل مهمی در پرورش انسانهای متفکر، خلاق، تحول آفرین و ریسک پذیر در بخشهای مختلف است و با توجه به رشد سریع در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و علمی جهان نیروهای کارآفرین میتوانند در این رقابت قطبهای مختلف پویا و پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه لازمه هر کاری آموزش است خصوصا در زمینه کارافرینی، افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای رشتخوار در سال جاری بیش از ۱۶۰ هزار ساعت به جویندگان کار و حرفه های مختلف آموزش در حوزه کشاورزی، صنعت وخیاطی و غیره به علاقمندان در سال جاری ارائه کرده است.
 

 

انتهای پیام/