به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حمید علیزاده عصر امروز (سه‌شنبه) در اجلاسیه عمومی مجمع بسیجیان شهرستان سرخس که در محل سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج همواره در راستای رسالت اصلی خودش که حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است، به نحو احسن عمل کرده است.

 

دادستان عمومی و انقلاب سرخس با تأکید بر اینکه مسئولان باید استفاده ابزاری از بسیج را کنار بگذارند، افزود: یکی از صاحبان اصلی انقلاب همین بسیجیان ما هستند که در برهه‌های مختلف کمک کردند و حفظ نظام را بر عهده گرفتند.

 

وی یکی از وظایف اصلی بسیج را مطالبه گری دانست و تصریح کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری، مطالبه گر بودن بسیج است؛ نمی‌توانیم با زدن انگ‌های سیاسی حضور بسیج را در جامعه کمرنگ کنیم.

 

علیزاده خاطرنشان کرد: تأکید است که بسیج در تمامی عرصه‌ها حضور داشته باشد و بحمدالله می‌بینیم که بسیج در عرصه‌هایی که موردنیاز است، حضوری پررنگ دارد.

 

دادستان عمومی و انقلاب سرخس در ادامه با تأکید بر اینکه یکی از وظایف مسئولان زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: تا زمانی که زمینه اشتغال توسط دولتمردان و دستگاه‌های اجرایی ایجاد نشود، اشتغال و پویایی اقتصادی محقق نمی‌شود.

 

وی بیان کرد: دادستانی شهرستان سرخس به‌شرط که بنگاه‌های اشتغال و کارآفرینی توجه ویژه‌ای در جذب افراد بومی داشته باشند، از این بنگاه‌ها حمایت قضایی می‌کند.

 

علیزاده تصریح کرد: متأسفانه در شهرستانی که دارای پتانسیل بالای اقتصادی و اشتغال است، بالاترین نرخ بیکاری را داریم و یکی از علل اصلی این معضل، این است که توجه کافی به نیروهای بومی شهرستان نشده است.

 

دادستان عمومی و انقلاب سرخس تأکید کرد: اگر بخواهیم نیرویی در شهرستان بماند و اشتغال داشته باشد، باید حمایت‌های مادی و معنوی لازم از او صورت بگیرد.

 

وی مسئله عدم آموزش را یکی دیگر از ضعف‌های شهرستان عنوان کرد و افزود: نهادی نداریم که به مسئله آموزش به‌صورت جدی در شهرستان بپردازد.

 

علیزاده بیان داشت: در حوزه قضایی شهرستان، دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم درصدد اصلاح ساختار و پیشگیری از مفاسد اداری و اقتصادی در برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان است.

 

دادستان عمومی و انقلاب سرخس عنوان کرد: مردم ولی‌نعمتان ما هستند، بنابراین در تمامی تصمیم‌گیری‌هایی که داریم باید به حفظ منافع عمومی توجه داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم یک عده نااهل درصد استحاله انقلاب و آرمان‌ها و ارزش‌های آن باشند، تصریح کرد: هرجایی دستگاه‌های نظارتی ما به نحو صحیح و کامل به وظایف قانونی خودشان عمل نکردند، تحقق جرم را شاهد بودیم.

 

علیزاده در پایان اظهار داشت: در سطح شهرستان سرخس دستگاه‌های مسئول باید به فکر مشکلات معیشتی مردم بوده و در جذب کارجویان بومی تلاش جدی داشته باشند.

انتهای پیام/