به گزارش صبح توس؛ کوروش صبوریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد با اشاره به برنامه های دهه فجر استان خراسان رضوی اظهار داشت: چند پروژه ورزشی در شهرهای انابد و بجستان افتتاح شد و چندین پروژه دیگر نیز اماده بهره برداری است ولی به دلیل وصل نبودن انشعابات افتتاح نخواهد شد.

 

همزمان با دهه فجر 3 پروژه ورزشی در خراسان رضوی افتتاح می شود

وی با بیان اینکه برای دهه فجر 3 پروژه ورزشی برای افتتاح در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: 921 برنامه ورزشی در حوزه های مختلف و 251 برنامه در حوزه جوانان در بخش های فرهنگی و ورزشی همزمان با دهه فجر در سطح استان خراسان رضوی برگزار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی هدف از برگزاری این برنامه ایجاد احساس نشاط و امید و تلاش در کل استان دانست و تصریح کرد: المپیاد ورزشهای همگانی، المپیاد ورزشهای روستایی، پیاده روی خانوادگی و... نیز در سطح استان برگزار می شود  و امیدواریم که این اهداف با کمک تمام دستگاه های اداری در سطح استان محقق شود.

وی با اشاره به تشکیل و راه اندازی خانه های جوان در سطح استان خراسان رضوی، اذعان کرد: با توجه به اعتباراتی که برای سال 96 مصوب و تخصیص پیدا کرده است 5 خانه جوان در شهرستان های مشهد، تربت حیدریه، نیشابور و قوچان راه اندازی می شود.

 

5 خانه جوان در خراسان رضوی تا تیرماه آماده و افتتاح خواهد شد

صبوریان همچنین عنوان کرد:  در سال 97 نیز به شهرستان های دیگر  اختصاص پیدا خواهد کرد ولی ابتدا باید زمین آن توسط اداره مسکن و شهرسازی تحویل اداره ورزش و جوانان شود تا بتوانیم پروژه ها را ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه 5 خانه جوان باید تا تیرماه 97 در شهرستان ها آماده و افتتاح شود، تشریح کرد: سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان و ورزش باید یک پایگاهی برای جمع شدن داشته باشند و جوانان اگر جایی برای تبادل افکار و اندیشه ها نداشته باشند نمی توانند کار انجام دهند و خانه های جوان نیز به این مورد کمک می کند که این تشکل ها و سازمان مردم نهاد در این مکان ها جمع شوند.

 

خانه جوان مکانی برای گفت و گو مسئولان و جوانان است

این مقام مسئول با بیان اینکه خانه های جوان مرکزی برای تعاملات، تبادل نظرات و همفکری ها و وحدت رویه در مسایل کاری نیز خواهد بود، تاکید کرد: دولت با راه اندازی خانه های جوان  یک امیدی به حوزه جوانان می دهد که مرکزی برای جمع شدن جوانان و تبادل نظر ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه گفت و گو بین مسئولان و جوانان باید در همین خانه های جوان صورت بگیرد، بیان کرد: در مشهد نیز این اتفاق رقم زده شد و به محض راه اندازی این خانه ها در شهرستان ها نیز همین خواسته ها اجرایی شود و مسئولان دستگاه های اجرایی در خانه های جوانا پاسخگوی سوالات جوانان خواهند بود.

 

پارلمان مشورتی جوانان در خراسان رضوی شکل می گیرد

صبوریان از تشکیل پارلمان مشورتی جوانان در سطح شهرستان ها خبر داد و افزود: بعد از تشکیل مجمع مشورتی زنان به دنبال تشکیل مجمع مشورتی جوانان در سطح استان هستیم و تشکیل این مجمع از سطح شهرستان ها شروع شده است.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: اگر امکان داشته باشد مجمع مشورتی جوانان نیز در اسفندماه در سطح استان کلید خواهد خورد و با همفکری و همراهی همه جوانان نیز به واسطه ذهن خلاق آنها، ایده های خوبی را پیاده کنیم.

 

271 سمن در حال ثبت در حوزه ورزش و جوانان خراسان رضوی / 130 پروژه نیمه تمام ورزش و جوانان در خراسان رضوی وجود دارد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به تشکیل سازمان های مردم نهاد در خراسان رضوی، اظهار داشت: 27 سمن فعال در حوزه ورزش و جوانان در سطح استان وجود دارد و 271 سمن دیگر نیز در دست اقدام است و با رشد چند دهم درصدی سازمان مردم نهاد در این حوزه اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی همچنین تصریح کرد: با ثبت 271 سمن دیگر، استان خراسان رضوی نیز در کشور رتبه اول را در ایجاد سازمان های مردم نهاد در حوزه ورزش و جوانان خواهد داشت.

صبوریان با بیان اینکه 130 پروژه های نیمه تمام در سطح استان در حوزه ورزش و جوانان وجود دارد، اذعان کرد: تصویب اعتبارات ارزش بر افزوده نیز کمک خوب دولت به این حوزه است که امسال اولین مبلغ آن را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دریافت می کنیم.

 

تامین بودجه تکمیل پروژه های نیمه تمام و ساخت خانه جوان از محل مالیات بر ارزش افزوده/ 37 میلیارد تومان سهم خراسان رضوی است

وی با بیان اینکه بودجه تکمیل پروژه های نیمه تمام و ساخت خانه های جوان نیز از محل همین مالیات بر ارزش افزوده تامین می شود، عنوان کرد: بالغ بر 37 میلیارد تومان سهم خراسان رضوی است که 5 میلیارد آن در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد و 7 میلیارد آن در حوزه جوانان هزینه می شود و 26 میلیارد آن در حوزه ورزش برای تکمیل پروژه های ورزشی است.

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: امیدواریم در سال جاری صد در صد تخصیص پیدا کند تا بتوانیم همه پروژه ها را تکمیل کنیم و تزریق این بودجه کمک بسیار اساسی است و باید از نمایندگان مجلس تقدیر کرد و در سال 97 بتوانیم پروژه های ورزشی را زودتر تکمیل کنیم.

 

خلیل آباد در چارت تشکیلات ورزش و جوانان، شهرستان محسوب نمی شود

وی با بیان اینکه یکسری از شهرستان ها نیز ایراد ساختاری دارد و شهرستان هایی که ایجاد شده در بدنه وزارت ورزش این ساختار تشکیل نشده است، تاکید کرد: خلیل آباد نیز شهرستان شده ولی در ساختار وزارت ورزش نیز شهرستان خلیل آباد نداریم و به عنوان مسئول نمایندگی نام برده می شود و این اشکالی است که سالها وجود داشته و باعث شده ما نسبت به تعمیر زیرساختی دچار مشکل بشویم.

صبوریان همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه ان شاء الله با کمک مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و دولت تدبیر و امید این اتفاق بیفتد که بتوانیم چارت تشکیلاتی در شهرستان های محروم درست کنیم، بیان کرد: این کار باعث درست شدن زیرساخت ها و افزایش اعتبارات و جذب  نیروی انسانی بیشتر و این خود باعث رونق و رشد توسعه بیشتر ورزش و جوانان می شود.

 

رشد 4 برابری اعتبارات حوزه ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید

وی با اشاره به اینکه ورزش همیشه مظلوم بوده و به قول معروف از اول چونه ورزش را کم گرفته اند، ابراز کرد: این مظلوم بودن در حقوق و مزایای کارکنان تا پروژه ها و اعتبارات حوزه ورزش به وضوح قابل مشاهد است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین با بیان اینکه به اعتبارات حوزه ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای شده و این اعتبارات نیز با رشد 4 برابری همراه بوده است، افزود: این نشان دهنده توجه دولت به این حوزه است و اگر تا پایان دولت اگر به همین منوال حرکت کنیم امیدوار به حل مشکلات هستیم.

 

تغییرات روسای ادارات ورزش و جوانان سطح استان بستگی به عملکرد آنها دارد

وی همچنین در پایان با بیان اینکه تغییری در سطح روسای ورزش و جوانان استان رخ نخواهد دارد و تغییرات بستگی به عملکرد روسای شهرستان دارد، خاطرنشان کرد: اداره ای که عملکرد ضعیفی با توجه به امکانات و اعتبارات داشته باشد با همفکری فرماندار نسبت به تجدید نظر نیرو اقدام خواهد شد ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که رئیس اداره با کمبود اعتبارات و مشکلات نیز چه اندازه ای برنامه ها را پیش برده است.

انتهای پیام/