به گزارش صبح توس؛ مجتبی مومن مجسمه ساز و نقاش انقلابی سبزواری اثر شهیدان شاهدند را ازابتدای دهه فجر آغاز کرده و به زودی از این اثر رونمایی خواهد کرد.

 

این هنرمند سبزواری در گفت و گو با این پایگاه خبری با بیان اینکه این اثر که باالهام از آیه 69 سوره ال عمران تلمیح شده است، اظهارداشت: در این تصویر چشم 40 شهید انقلاب و دفاع مقدس سبزواری و مدافع حرم در چشم مبارک حضرت امام خمینی به تصویر در می آید و به گونه ای یادآور این آیه است که شهدا زنده و شاهد تمام اعمال ما هستند.

 

مومن در ادامه با اشاره به اینکه این نقاشی به سبک سورئالیسم ترسیم می شود، ادامه داد: تاکنون بیش از 70 درصد کار انجام و بیش یک هفته زمان نیز برای انجام این کار صرف شده است.

 

این هنرمند سبزواری با بیان اینکه 19 بهمن ماه و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم رونمایی از این اثر در آستان شهدای سبزوار برگزار خواهد شد، تصریح کرد: پس از تکمیل و رونمایی این اثر برای نگهداری به خانه موزه شهید فرومندی تحویل خواهد شد.


مومن که در کانامه هنری خود تصویرگری شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را دارد خالق آثاری نظیر ثبت چهره محسن حججی، شهید بی سر مدافع حرم با بیش از 70هزار اثر انگشت و گل آرایی چهره  مهدی موحد نیا شهید مدافع حرم سبزواری با بیش از دو هزار گلبرگ است.

 

انتهای پیام/