حمیدرضا ترقی در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به نقش انقلاب جمهوری اسلامی در تحولات و بیداری کشورهای اسلامی منطقه، اظهار کرد: نقشی را که ایران به عنوان ژاندارم منطقه داشت، بعد از انقلاب اسلامی دقیقا برعکس شده و به خط مقدم استکبار ستیزی و مقابله با منافع آمریکا تبدیل کرد.

 

وی افزود: بنابراین کشور ایران بعد از استقرار جمهوری اسلامی، در جهت گیری نیروهای انقلابی در منطقه را به سمت ضدیت  با آمریکا، صهیونیست کشانده است و منافع آن ها را به خطر انداخت.

 

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه هدف استکبار، بدست آوردن تمام منافع منطقه است گفت: بعد از انقلاب اسلامی در کشور ایران، تمام آرزوهای آمریکا و اسرائیل بر باد رفته است و کار به جایی رسیده که اسرائیل برای تامین امنیت خود به دور خود دیوار کشیده است.

 

وی ادامه داد: آمریکا اقدامی را در منطقه شروع کرده بود که هدف آن تضعیف نیروهای کشورهای اسلامی و افزایش قدرت صهیونیست ها است تا با در اختیار گذاشتن بمب اتمی به اسرائیل تمام کشورهای اسلامی را تهدید کند.

 

ترقی با بیان اینکه امروز برنامه ریزی های اسرائیل دقیقا برعکس شده است، تصریح کرد: امروز اسرائیل نه تنها توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد بلکه توان مقابله با دو بازوی جمهوری اسلامی در منطقه یعنی حماس و حزب الله را هم ندارد و از آن ها شکست خورده است.

 

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامیعنوان کرد: طرح جایگزینی اسرائیل به جای فلسطین در جفرافیای سیاسی منطقه شکست خورد و امنیت اسرائیل به خطر افتاده و از طرف دیگر جمهوری اسلامی توانست در معادلات منطقه دخالت کند و هدف نیل تا فرات که توسط آمریکا با داعیه داری داعش، القاعده و النصره بود را به هم بریزد و خود نقشه دیگری را برای منطقه تعریف کند.

 

انتهای پیام/