به گزارش صبح توس؛ همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر مسئولان شهرستان بجستان با حضور در مزار شهدای روستای زین آباد و بعد از افتتاح و بهسازی گلزار شهدای این روستا و ادای احترام به مقام شامخشان، مزار شهدا را گلباران و غبارروبی کردند.

 

اسماعیل تنورمال، رئیس بنیاد شهید بجستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: پروژه بهسازی گلزار شهدای روستای زین آباد با مساحت ۲۵۰ متر و اعتباری بالغ بر 510 میلیون ریال به بهره برداری رسید که 477 میلیون ریال آن از محل اعتبارات بنیاد شهید و 33میلیون ریال به صورت مشارکت مردمی تامین شد.

 

در ادامه مراسمات امروز و در روستای زین آباد آسفالت بلوار شهدای این روستا با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به مساحت ۱۸ هزار و ۸۰۰ متر مربع افتتاح شد.

 

باقری دهیاری این روستا در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: برای احداث این بلوار بیش از ۱۶۰۰ متر جدول گزاری با اعتباری بالغ بر  ۶۴۰  میلیون ریال و زیرسازی با اعتباری ۳۰۰ میلیون ریالی شده است، که محل تامین اعتبارات آن دیون است.

 

کارگاه آموزشی گلیم بافی پایگاه شهید خدادادی روستای زین آباد مکانی بود که مسئولان شهرستان در سفر خود به روستای زین آباد از آن دیدن،  و به 20 هنر آموز این کارگاه  خداقوت گفتند و این حرکت را تحصین کردند این کارگاه  طرحی مشترک بین پایگاه بسیج این روستا و اداره فنی حرفه‌ای شهرستان بجستان بود.

 

دومین مقصد مسئولان شهرستان بجستان در پنجمین روز از دهه پر خیر و برکت فجر روستای نوق بود، تنها پروژه این روستا آسفالت معابر و با مساحت 6 هزار متر مربع و اعتباری  یک میلیارد و 80 میلیون ریال بود که با قیچی کردن روبان به  بهره برداری رسید، دهیاری این روستا در حاشیه مراسم به خبرنگار ما گفت: برای اجرای پروژه ۶۰۰ متر جدول کشی و ۱۵۰ متر اصلاح شبکه آب صورت گرفته است.

 

آخرین روستا که امروز مسئولان بجستان دیدن کردند جزین بود، جزین برخلاف سال گذشته افتتاحی نداشت؛ اما با مشارکت خیرین در این روستا دو کلنگ برزمین خورد، برای این مدرسه 220  متری دهیاری و شورای اسلامی روستای جزین بیش از 2000 متر زمین را به صورت رایگان در اختیار آموزش و پرورش قرار دادند تا این مدرسه را احداث کند، هر دو کلنگ مربوط به آموزش و پرورش بجستان بود و حسن عزیزی رئیس اموزش و پرورش بجستان از افتتاح این دو پروژه در هفته دولت سال آینده خبر داد و منابع تامین اعتبار را خیرساز اعلام کرد.

 

حجیم ترین پروژه امروز شهرستان بجستان که به صورت ویدیو کنفرانس در سالن کنفرانس مخابرات بجستان افتتاح شد پروژه توسعه تلفن ثابت و پورت adsl، نصب و راه اندازی سایت های تری جی و فورجی و اجرای فیبر نوری شهرهای بجستان و یونسی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال بود، همچنین افتتاح فیبر نوری از  گناباد تا بجستان و با اعتبار بالغ برای ۳۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه حجیم این روز بجستان بود.

 

انتهای پیام/