به گزارش صبح توس؛ محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی با سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی، اظهار کرد: تمامی رشدی که اتفاق افتاده است نتیجه زحمات مسئولان نظام است که باید این ها به مردم اعلام تا سبب رشد امید در دل آن ها شود.

 

وی با بیان اینکه چنانچه اثرات پیشرفت به مردم داده شود مردم بهتر آن را درک می کنند، عنوان کرد: وجود چالش نشان دهنده رشد هر فرد و جامعه است و چنانچه می خواهیم میزان رشد دیده شود باید حجم چالش های پیش رو را نگاه کرد.

 

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه علاوه بر رشد، مطالبات نیز باعث پیشرفت می شود و انکار رشد باعث ناامیدی در جامعه است، خاطرنشان کرد: در کنار تمامی رشدها چالش نیز وجود دارد و هنر ما این است که این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: جایگاه خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه ولی نعمت ما برای تمامی مسئولان جایگاهی ویژه است و در حوزه اقتصادی نیز این استان از جایگاه به خصوصی برخوردار می باشد.

 

وی تأکید کرد: حضور زائران خارجی در ایران برطرف کننده چهره نادرست از ایران در سطح بین الملل و باعث تغییر نظر جامعه جهانی است و مشهد به دلیل اینکه ویترین نظام است باید نگاهی جامع و کامل به آن داشت.

 

آذری جهرمی با اشاره به اینکه شاخص قطع شدن هشت برابر بهتر شده است ولی هنوز چهار برابر جای رشد دارد، یادآور شد: کارگروهی ویژه در تهران تشکیل شده است که خراسان نیز در برخی ایام سال مثل دهه آخر صفر و عید نوروز شاهد زائر فراوانی است به مشکل ارتباطی برخورد نکند و برای همین نگاه ویژه ای در خور شأن نظام اسلامی به مشهد وجود دارد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: بحث زیرساختی طرح تکاپو با این وزارتخانه، است و بسیار مسرت‌بخش است که به واسطه توسعه ارتباطی حوزه های دیگر مثل حوزه خدمات از این توسعه برخوردار شده اند و فضای مجازی می تواند در این استان بیش از حالت فعلی تأثیر بگذارد.

 

وی خبر داد: در کنار مضجع نورانی علی ابن موسی الرضا خبری خوب برای همه داریم و آن این است که پوشش نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه امروز در تمام کشور سراسری شد و این به صورت مساوی و عادلانه در تمامی شهرها اتفاق می‌افتد.

 

آذری جهرمی عنوان کرد: همزمان با این مهم امروز که تا پایان اسفندماه ۱۳۳۰ منطقه روستایی خراسان رضوی به شبکه همراه اول ایرانسل و رایتل دسترسی خواهند داشت که مشکل ارتباطی حدود ۵۰۰ روستا امروز و ۸۶۵ روستای باقیمانده از این تعداد تا آخر اسفند ماه برطرف خواهد شد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: برای اولین بار در مشهد بحث فناوری و محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است؛ چراکه مردم دغدغه امواج تلفن همراه را دارند و سامان دهی شبکه های مخابراتی نیز در دست اقدام است.

 

وی با بیان اینکه با زیباسازی شهر و پایش امواج در سطح شهر قطعا این امواج برای مردم مضر نخواهند بود، تصریح کرد: در عرصه اشتغال تا روز جهانی مخابرات پارک فناوری خراسان رضوی در زمینه فناوری اطلاعات افتتاح می‌شود تا در آن شرکت ها با اعتبار ۵۰ میلیون تومانی وارد و با اعتبار ۵ میلیارد تومانی خارج شوند.

 

انتهای پیام/