به گزارش صبح توس؛ رمضان یزدان پناه صبح امروز در اولین دیدار خود با اصحاب رسانه ضمن اشاره به نقش موثر خبرنگاران در رساندن پیام مردم به مسئولان، تبیین کرد: خبرنگاران همیشه یار و پشتوانه ادارات، زبان گویای مردم و پل ارتباطی بین این دو هستند.

 

شهردار درگز عنوان کرد: درگز به لحاظ توپوگرافی و موقعیتی که در آن قرار گرفته، هم مدخل ورودی مناسبی برای کشور بوده و هم پایگاه تاریخی خوبی است که زادگاه عرفا و علمایی همچون نادر شاه افشار، ابوسعید ابوالخیر و سردار سرافراز اسلام شهید صیاد شیرازی است.

 

وی افزود: اگرچه شهرستان درگز از لحاظ زیر ساختی در جایگاه مناسبی قرار ندارد؛ اما ظرفیت ها و قابلیت های بسیار خوبی دارد که از میان آنها می توان به سه رودخانه دائمی و صنعت گردشگری این شهرستان اشاره کرد.

 

یزدان پناه تشریح کرد: علی‌رغم اینکه قطب اقتصادی شهرستان درگز بر پایه کشاورزی و دامداری است، تمام سعی خود را به کار بسته ایم تا از ظرفیت گردشگری شهرستان به عنوان یک مقوله و پتانسیل جهت کسب درآمدهای پایدار شهر استفاده کنیم.

 

شهردار درگز ابراز داشت: در راستای استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی، به دنبال سند راهبردی توسعه شهرستان هستیم تا از این راه بتوانیم به پتانسیل های شهر دست یافته و از طریق فراخوان، سرمایه های همشهریان را در جهت توسعه امر اقتصادی در حوزه گردشگری به کار بگیریم.

 

وی ضمن ابراز تاسف از نبود جلوه و منظره زیبای شهری در شهرستان درگز، عنوان کرد: یکی از اقدامات بسیار موثر در این راستا پروژه پارک خطی شهرستان است که علی رغم نبود اعتبار، عملیات آن را آغاز کرده ایم تا به این بهانه گامی در جهت اصلاح چهره شهر برداشته باشیم.

 

یزدان پناه با اشاره ای به پارک ملت شهرستان توضیح داد: امروز یکی از مهم ترین دغدغه های شهروندان درگزی، نداشتن مکانی برای گذران اوقات فراغت است. در این میان پارک ملت شهرستان، با داشتن درختان بزرگی که از بهترین سرمایه های آن هستند ظرفیت بسیار بالایی برای بهره وری و ایجاد فضاهای متنوع خدماتی دارد اما متاسفانه پیمانکاری پارک ملت توسط مسئولان قبلی به مدت دوازده سال واگذار شده که این عمل رغبت فعالیت را از ما گرفته و دست ما را بسته است.

 

شهردار درگز در ادامه سخنان خود گفت: البته از نظر کارشناسی این قرارداد مناسب و در خور شان شهرستان نبوده و باعث ایجاد تنش های زیادی شده است. شاید با وجود این قرار داد نتوان کاری از پیش برد اما در نظر داریم در بحث بازپیرایی محیط اطراف پارک، اقدام به راه اندازی پیست دوچرخه سواری کنیم.

 

وی تاکید کرد: رویکرد ما این است که می خواهیم عدالت را در تمام شهر به صورت یکنواخت رعایت کرده و اعتبارات و سرمایه ها را عادلانه توزیع کنیم. حرفهای مردم برای ما اتمام حجت است و تلاش می کنیم خواسته های این مردم شریف را تا جایی که در توان داریم اجابت کنیم.

 

یزدان پناه ادامه داد: شفافیت با مراجعین و رعایت دقیق قوانین اصل بسیار مهمی است که تمام پرسنل این نهاد خود را موظف به رعایت آن کرده اند. کسی حق ندارد از جانب خود و بدون داشتن مجوز برای مشترکی حق تخفیف قائل شود.

 

شهردار درگز تصریح کرد: مردم ما تحمل تبعیض و بی عدالتی را ندارند. خوش خدمتی به یک سری از افراد نور چشمی منجر به آزار و اذیت همشهریان و از بین رفتن اعتماد آنها می شود، و این مساله ای است که این روزها به شدت درگیر رفع و رجوع آن هستیم.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه در دوره ای به دلیل جانب داری و تبعیض هایی که مسئولان نسبت به مردم روا می‌داشتند وجهه شهرداری تخریب شد که خوشبختانه امروز با شفاف سازی سعی در این داریم که وجهه تخریب شده را دوباره بازسازی کرده و اعتماد مردم را جلب کنیم.

 

یزدان پناه تبیین کرد: در فرهنگ این روزهای ما، همه شهرداری را مسئول رسیدگی به تمام امورات می دانند، این در حالی است که بسیاری از مشکلات جاری شهر با فرهنگ سازی عمومی به راحتی حل خواهد شد که از میان آنها می توان به موضوع نظافت عمومی و جمع آوری زباله های سطح شهر اشاره کرد. نیازی نیست تعداد سطل های زباله را افزایش دهیم، فقط باید فرهنگ پاکیزه نگه داشتن شهر را به درستی فرا گرفته و به آن عمل کنیم.

 

شهردار درگز در پایان تاکید کرد: پرسنل شهرداری درگز با جان و دل آماده پذیرش پیشنهادات و انتقادهای همشهریان هستند و معتقدیم اگر مردم پای کار بوده و ما را حمایت کنند، تمام مشکلات به آسانی برطرف خواهد شد.

 

انتهای پیام/