سید علی حسینی شهردار تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به وسعت منطقه خدمات شهری، گفت: شهر تربت جام با بیش از ۱۵ هزار هکتار مساحت فقط با ۵۰ نیروی خدماتی اداره می شود که بسیار کم است.

 

حسینی با اشاره به جمع آوری پسماندها شهر تربت جام، افزود: پسماندهای تربت جام توسط ماشین های جمع آوری زباله از سطح شهر اقدام می شود؛ اما برای جمع آوری و حمل پسماندهای پزشکی تاکنون از سوی دانشکده علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی هیچ گونه قردادی با شهرداری بسته نشده است و این سازمان آمادگی دارد که زباله های بخش پزشکی را پس از بی خطر سازی نسبت به حمل آن اقدام کند.

 

شهردار تربت جام با اشاره به نحوه دفن پسماندهای، بیان داشت: شهرداری پس از جمع آوری زباله ها را به خارج از شهر منتقل می کند و در محل دپو پسمانده ها هیچ گونه دستگاه بازیافتی ندارد و فقط چهار نفر به صورت پیمانی نسبت به تفکیک زباله ها اقدام می کنند.

 

وی با گلایه از همکاری شهروندان در خصوص تفکیک زباله ها، خاطرنشان کرد: از چهار ساله گذشته شهرداری با یک شرکت قراداد بسته تا نسبت به تفکیک زباله های شهری اقدام کند ولی متاسفانه به دلیل عدم همکاری تولید کنندگان زباله در مبدا به صورت اصولی انجام نشده و این عمل در محل دپو زباله ها صورت می گیردکه این امر باعث افزایش هزینه برای شهرداری می شود.

 

شهردار تربت جام با اعلام آمادگی برای جمع آوری پسماندهای عفونی مراکز درمانی، تصریح کرد: چنانچه مراکز پزشکی با شهرداری قراداد امضا کنند موظف خواهیم شد ترانشه جدایی جاسازی کنیم که در حال حاضر پسماند پزشکی در تراشنه جدا دفن نمی شود.

 

حسینی با اشاره به قوانین دفع پسماند، یادآور شد: حفر هر نوع ترانشه برای دفن زباله باید با موافقت کمیته پسماند صورت گیرد و شهرداری هیچ اطلاعی از نحوه دفن پسماندهای پزشکی ندارد.

 

انتهای پیام/