علی خزاعی در گفتگو با صبح توس؛، اظهار کرد:به مناسبت دهه فجر امروز 11 طرح مخابراتی با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد ریال در طرقبه- شاندیز افتتاح می شود.

 

وی افزود: پروژه های امسال شامل طرح توسعه تلفن ثابت در طرقبه به میزان 864 پورت، طرح اینترنتی مخابرات به میزان 159 پورت در مرکز طرقبه، وی دی اس ال به عنوان اینترنت پر سرعت و فناوری جدید به میزان 48 پورت در بستر تلفن ثابت، سایت های 3 جی و 4 جی خواهد بود.

 

رئیس اداره مخابرات طرقبه- شاندیز با بیان اینکه طرح های مذکور کمک فراوانی به توسعه زیرساخت های ارتباطی شهرستان می کند، گفت: با این 11 طرح میزان و امکان واگذاری تلفن ثابت افزایش داشته است.

 

وی افزود: سایت های 4 جی که امروز قابلیت افتتاح دارند به بهره برداری مشترکان اینترنت در بستر تلفن همراه با کیفیت و پهنای بالا کمک شایانی می کند.

 

خزاعی با اشاره به اینکه هنوز این میزان پورت در شهرستان کافی نیست تصریح کرد: بر اساس نیاز پروژه ها گسترش می باید و با این تعداد پورت نمی توان گفت صد درصد نقاط شهرستان پوشش کامل دارند، بنابراین هنوز نیاز به افزایش وجود دارد.

 

وی افزود: با افتتاح سایت های اینترنت در روستاهای طرقبه- شاندیز این موضوع پوشش داده می شود.

 

رئیس اداره مخابرات خاطرنشان کرد: این پروزه ها مربوط به مناطق مسکن مهر و شهرک ها نمی شود و باتوجه به اتفاقات رخ داده کماکان پوشش تلفن در شاندیز ضعیف است.

 

وی افزود: روستاهای شهرستان گسترده است و باتوجه به فرسوده بودن شبکه متاسفانه کار توسعه ای ضرورت عملیاتی شدن دارد.

 

خزاعی گفت: این شبکه فرسوده خرابی های زیاد خطوط ارتباطی را منجر شده و باید امکانات به روزرسانی شود و بیشتر به سمت ارتباطات فیبر نوری به جای بهره گیری از ارتباط با سیم مسی گام برداشته شود.

 

انتهای پیام/