سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به آخرین وضعیت جاده سرخس و اعتبارات آن، اظهار کرد: متأسفانه وضعیت اعتبارات و درآمدهای دولتی به‌شدت کاهش یافته و در پی آن تخصیص‌های عمرانی هم فوق‌العاده پایین آمده و سهم آن از اعتبارات دولتی اندک است.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با تمام این فرازوفرودها راه سرخس را به پیش بردیم، خاطرنشان کرد: برای سال آینده یک اعتباری در اختیار نمایندگان استان گذاشته شد که به تنهایی توانستیم ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به ردیف بودجه راه سرخس اضافه کنیم.

 

وی تصریح کرد: ردیف بودجه راه سرخس برای سال آینده هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری‌ها صورت گرفته ۱۰ میلیارد تومان به این ردیف بودجه افزوده شد.

 

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: با وجود دستور وزیر نفت به شرکت نفت و گاز متأسفانه به علت عدم تحقق درآمدهای شرکت، اجرای تعهدات این شرکت هم برای راه سرخس- مشهد با تأخیر مواجه شده است.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این تأخیرها موجب نشده است که پروژه راه سرخس متوقف شود، بیان کرد: قطعه پنج جاده سرخس آماده تحویل و افتتاح رسمی است؛ قطعه (۴- ب) هم پیشرفت خیلی خوبی در چند ماه گذشته داشته و بیش از ۱۵ کیلومتر آن آسفالت شده است.

 

وی ادامه داد: قطعه (۴- الف) خط ابتدایی آن توسط شرکت جهاد نصر قرار بوده تحویل داده شود که مراحل نهایی‌اش را طی می‌کند، همچنین قطعه اصلی راه مشهد- سرخس در قطعه (۴- الف) نیز توسط شرکت توس عامل در حال انجام است و مجوزهای انفجارات آن توسط حوزه امنیتی استان صادر شده و امیدواریم تخصیص‌های لازم را برای این خط هم بتوانیم بگیریم.

 

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع برای راه سرخس در سال آینده ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

انتهای پیام/