به گزارش صبح توس؛ در چهارمین روز از دهه مبارک فجر 12 طرح و پروژه در حوزه کشاورزی و عمرانی در بخش مرکزی بردسکن  افتتاح و به بهره برداری رسید.

در ابتدای چهارمین روز از دهه مبارک فجر  10 پروژه  در حوزه کشاورزی (6 پروژ انتقال آب به صورت لوله گذاری و 4 پروژه آبیاری کم فشار) با حضور مسئولین شهرستان و به اعتباری بالغ بر870 میلیون تومان به صورت همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

در این مراسم محمدی مدیر جهاد کشاورزی در سخنان خود گزارشی از اقدامات انجام در حوزه کشاورزی ارائه و بیان کرد:با توجه به کاهش سطح آب های زیر زمینی و قانونی شدن خاموشی چاه های کشاورزی این قانون نیازمند ایجاد زیر ساخت هایی بود که بحمد الله این زیر ساخت ها فراهم شده و  کشاورز ما با مشکلات کمتری با این قانون کنار خواهد آمد و این طرح ها در 79 منبع آبی بردسکن در حال اجرا شدن است.

 

 در ادامه افتتاح پروژه های حوزه کشاورزی برات علی نیا فرماندار بردسکن در سخنانی گفت:با توجه به کاهش بارندگی و وضعیت خشکسالی در منطقه باید کارشناسان جهاد کشاورزی با ارائه مشاوره های سودمند به کشاورزان آنان را در بهره برداری و بهره وری هرچه بهتر از منابع آبی راهنمایی کنند.

وی افزود از سال 93 تا 95 اقدامات و خدمات  بسیار خوبی در حوزه کشاورزی صورت گرفته و این خدمات بایستی برای مردم تبیین و تشریح شود .

 

بعد از افتتاح پروژه های حوزه کشاورزی مسئولین شهرستان با حضور در روستای علی آباد کشمر بردسکن دو طرح را نیز در این روستا افتتاح کردند.

افتتاح ساختمان دو منظوره دهیاری و مدیریت بحران با اعتبار 850 میلیون ریال و با زیر بنای 110 متر مربع  و نیز افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید فتاحی کشمر با اعتبار 200 میلیون ریال و زیر بنای 45 متر مربع  از دیگر پروژه هایی بود که در چهارمین روز از دهه مبارک فجر در بردسکن افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

 

 

 

انتهای پیام/