به گزارش صبح توس؛ مجتبی مزروعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای تأمین اقلام موردنیاز شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد اظهار داشت: برای تأمین میوه شب عید در استان خراسان رضوی 3500تن پرتقال و یک هزار و 100تن سیب برای عرضه در آستانه سال جدید برای استان تهیه‌شده است.

 

وی با اشاره به اینکه 800تن از سیب تهیه‌شده به استان واردشده و است و مابقی نیز به استان ارسال خواهد شد تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود برای نگهداری پرتقال و آسیب‌پذیری این میوه تاکنون 700 تن از آن وارد استان شده و مابقی نیز به‌تدریج به استان ارسال خواهد شد.

 

مدیرکل جهاد کشاورزی در ادامه با شاره به دیگر اقلام موردنیاز شب عید و تأمین آن‌ها تأکید کرد: در خصوص تأمین مرغ موردنیاز برای شب عید و افزایش تقاضا هم‌زمان با روزهای پایانی سال به‌اندازه کافی در استان جوجه ریزی انجام‌شده است.

 

وی قیمت معقول و منصفانه برای مرغ را بین 7هزار تا 7هزار و 500تومان دانست.

 

مزروعی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر برای اقلام مصرفی تولیدی در داخل کشور مشکلی نیست ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم مازاد تولید موردنیاز کشور را به‌سرعت به بازارهای بین‌المللی برسانیم.

 

وی در ادامه به صادرات روزانه 600تن شیر از استان به اروپا و روسیه خبر داد و افزود: توانسته‌ایم استانداردهای سخت گیرانه برای صدور شیر خشک به این کشورها را رعایت کرده و سهمی از بازار این کشورها داشته باشیم.

 

انتهای پیام/