آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: کسانی که اطلاعاتی از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارند به خوبی می دانند دنیا در آن زمان در بین دو لبه قیچی نگاه غربی و مارکسیستی شرق قرار داشت.

وی با بیان اینکه دنیا در میان دو قطب شرق با سردمداری شوروی و قطب غرب با سردمداری آمریکا و اروپا بود افزود: این جریان وجود داشت و هیچ جریان و کشوری توان اینکه با این دو جناح مقابله کند نداشت و در واقع جهانخواران دنیا را تقسیم کرده بودند و هر کدام بخشی را زیر چتر نظامی و سیاسی خود برده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در آن زمان یکی پیمان نظامی ناتو داشت و دیگری پیمان ورشو داشت و از لحاظ دیگر سیاسی و اقتصادی سطح بین الملل را به این ترتیب به دو بخش تقسیم بندی کرده بودند.

وی افزود:  انقلاب اسلامی که به رهبری امام خمینی(ره) ظهور و بروز کرده به هر دوی این جریان ها خط بطلان کشیده است و یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی «نه شرقی و نه غربی» بود به این معنا که اعتقاد به نفی جریان کمونیست و سوسیالیست و نفی سرمایه داری است.

آیت الله عالمی تصریح کرد: با بوجود آمدن انقلاب اسلامی عملا این موضع به عنوان یک نمونه موفق و الگوی حرکت مستقل عملیاتی و اجرایی در دنیا ادامه پیدا کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی چنانچه با غرب مبارزه می کرد هرگز از شرق و کمونیست کمک نگرفت و اثبات کرد که در دنیا می تواند حرکتی بوجود آید که نه متکی به شرق باشد و نه متکی به غرب بلکه به لحاظ فرهنگی و فکری باید به توحید و خداوند متکی باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن تأکید بر اتکای انقلاب اسلامی به ملت خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از 40 سال قبل به این شعار مطرح پایبند بود و این حرکت انقلابی را ادامه داده است.

وی افزود: ملاک و معیار مطرح شده عیار خوبی برای طی مسیر دقیق انقلاب اسلامی است و با همین شعار نه شرقی و نه غربی شعاری بود که هرگز انقلاب اسلامی از مسیر خودش منحرف نشده است.

 آیت الله عالمی با اشاره به این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر این استقلال و با مکتب توحیدی فکر کردن تأکیدا دارند گفت: اعتماد به مردم و ملت و حفظ وحدت از دیگر موارد مورد اشاره  و تأکیدات رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: صدور انقلاب اسلامی، علی رغم جنگ نرم دشمن اصلا به وسیله ابزار نظامی صورت نگرفته و نمی گیرد و اصلا در فرهنگ دینی چنین چیزی وجود ندارد که با اجبار و اکراه فرهنگ انقلاب را به سایر نقاط تحمیل کنیم.

 عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: صدور انقلاب اسلامی یعنی تبیین منطق نظام اسلامی و تفهیم آن بر ملت ها برای پذیرش آزادانه در ملل مختلف، تا به این مسیر را به عنوان شیوه زندگی و به عنوان شیوه مبارزه با ظلم برای خود انتخاب کنند.

وی افزود: این مهم در دنیا اتفاق افتاده و کشورهای مختلفی همانند محور مقاومت اینگونه تفکر را برگزیده اند و راه مبارزه با دشمن را از لحاظ محتوایی به شیوه انقلاب اسلامی ادامه می دهند.

انتهای پیام/