به گزارش صبح توس؛ صبح امروز و همزمان با چهارمین  روز از دهه مبارک فجر مسئولان شهرستان بجستان با حضور در شهر یونسی و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهر یونسی اقدام به  غبارروبی و گلباران مزار این شهدا کردند.

 

مسئولان شهرستان در سفر خود به بخش یونسی با حضور در محل  پروژه اداره برق در شهر یونسی سه پروژه این اداره در بخش یونسی بصورت متمرکز و با برش روباند نصب ترانس ۱۲۵ کیلو‌ولت آمپر و تابلو ۱۶۰ آمپر شهر یونسی با اعتباری بالغ بر 320 میلیون ریال  افتتاح کردند،  احداث شبکه روشنایی معابر روستای فخراباد به حجم ۳۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال و همچنین نصب کلید گازی  SFXابتدای جاده فخرآباد و با ارزش ۳۰۰ میلیون ریال  از پروژه های دیگر اداره برق در بخش یونسی بود.

 

در اداره برنامه های روز 15 بهمن ماه، پروژه پیاده روسازی بلوار امام رضا(ع) شهر یونسی به حجم 2500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال و همچنین ایستگاه ورزش به مساحت 300 متر مربع ( فضای سبز و کف سازی و نصب وسایل ورزشی) با هزینه کرد 300 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

 

آخرین برنامه امروز مسئولان شهرستان و بخش یونسی با حضور در چاه موتور حسن نیا دو پروژه اداره جهاد کشارزی بجستان را با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 20 میلیون ریال افتتاح کردند، غلامعلی قاسمی مدیر جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته؛ گفت:  چاه موتور حسن نیا با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال که 120 میلیون آن از محل  آورده های خود کشاورز و 700 میلیون دیگر از محل وام بلا عوض تامین شده است شاهد افتتاح آن هستیم، مقدار لوله گذاری در این چاه موتور 2200 متر است که 32 هکتار مساحت زیر کشت را پوشش میدهد.

 

وی ادامه داد:  پروژه دومی که امروز  بصورت متمرکز و در همین مکان افتتاح میشود چاه موتور چاه شور مرندیز است که در وسعت 42 هکتاری با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال لوله گذاری شده است، 220 میلیون ریال از اعتبارات چاه شور مرندیز توسط مالکین و 980 میلیون ریال از محل وام بلا عوض تامین شده است حجم لوله گذاری در این چاه  3100 متراست. این دو چاه با روش آبیاری نوین که اجرا شد، بهره بری آب خود را از 38  به 70 درصد رساندند.

 

قاسمی خاطر نشان کرد:  در مجموع سال گذشته و در راستای اجرای ساماندهی نوین آبیاری و انتقال با لوله 37 میلیارد و 500 میلیون ریال بصورت بلا عوض در اختیار کشاورزان شهرستان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/