به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن صادقی نسب صبح امروز در مراسم بزرگداشت دهه فجر گفت: مردم ایران با اتحاد و همدلی تحت رهبری و مدیریت حکیمانه ولی فقیه، امام خمینی (ره) در برابر رژیم پهلوی ایستاد و به پیروزی رسید.


وی افزود: اگر تنها مردم قم و تهران یا برخی مراکز استانها برای پشتیبانی از انقلاب در صحنه حضور می یافتند، به طور یقین شکست می خوردند، ولی انقلاب از مرکز کشور شکل گرفت و به تدریج در تمام شهرها و بخشهای کشور مردم به صحنه آمدند و رژیم پهلوی چاره ای جز قبول شکست نداشت.


امام جمعه گناباد اظهار کرد: ولایت و رهبری در بین سایر عوامل پیروزی انقلاب، نقش تعیین کننده داشت زیرا قبل از پیروزی انقلاب مردم ایران ایمان داشتند ولی حاضر به فداکاری در راه دین اسلام نبودند ولی امام خمینی (ره) این ایمان را به گونه ای تقویت کرد که مردم حاضر به از جان گذشتگی در راه دین شدند.

 

وی افزود: دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی سعی می کنند با القاء شبهات ایمان جوانان را متزلزل کنند و به بهانه های مختلف بین شیعه و سنی و آحاد مردم تفرقه ایجاد کرده و با اتهاماتی ولایت فقیه را تضعیف کنند.


حجت الاسلام صادقی نسب با بیان اینکه برای حفظ و استحکام انقلاب اسلامی باید با حفظ وحدت و همدلی، گوش به فرمان رهبری و ولایت فقیه باشیم، تصریح کرد: رژیم پهلوی برنامه اسلام زدایی را در پیش گرفته بود و زمینه را برای کمرنگ جلوه دادن و به حاشیه راندن باورهای دینی و ارزش های اسلامی فراهم کرده بود و به صورت عملی قوانین و دستورات قرآن را زیر پا گذاشته و بی و بند و باری و فسق و فجور را ترویج می کرد.

 

وی افزود: شاه برای اجرای نیات خصمانه خود، علما و آمرین به معروف را اعدام، زندانی یا تبعید می کرد و مسئولیت های کلیدی و مهم کشور را در اختیار بهایی ها، صهیونیست ها، فراماسونرها و افراد فاسق قرار داده بود.

 

امام جمعه گناباد تصریح کرد: در دوران پهلوی، اسلام، قرآن و مساجد، غریب و روحانیت منزوی شده بود، منابع و ثروت های کشور توسط آمریکایی و اروپایی ها غارت می شد در حالی که مردم در محرومیت شدید به سر می بردند لذا امام راحل که اسلام را در خطر دیدند، قیام کرده و امر به معروف و نهی از منکر کردند.

 

وی افزود: با حضور گسترده مردم، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و اسلام، قرآن، نماز، دین، معنویت و ارزش های دینی زنده شد و با وجود ترفندهای دشمنان در 40 سال گذشته، ایران اسلامی اینک به عزت و پیشرفتهای بسیار دست یافته است.

 

حجت الاسلام صادقی نسب خاطرنشان کرد: مشکلات حوزه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور نیز با اتحاد و همدلی مردم و دولت و اجرایی کردن اصول اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب رفع می شود


انتهای پیام/