به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام امروز ظهر در جمع خیرین سلامت شرستان که در سالن جامی برگزار شد؛ با اشاره به فاصله زیاد تا رسیدن به اهداف مطلوب حوزه سلامت گفت: مدیران اجرایی به هر اندازه که مشکلات مردم را بیشتر حل کنند سلامت جامعه را افزایش داده و بدانند رفع چالش ها و مشکلات حوزه سلامت اولویت اول شهرستان است.

 

حمیدی افزود: در حوزه سلامت درمان و آموزش تا رسیدن به اهداف مطلوب فاصله بسیاری داریم و در خیلی از اوقات مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جامعه موجب بیماری در افراد می شود.

 

وی با اشاره به بازدید سر زده از بیمارستان سجادیه تربت جام، تصریح کرد: بیمارستان سجادیه به لحاظ فیزیکی و استاندارد سازی مشکلات زیادی دارد که پاسخگو مراجعین و بیماران نیست که یک پزشک عمومی در دو ساعت 87 بیمار را ویزیت کرده است.

 

فرماندار تربت جام ادامه داد: برای تغییر فضای فیزیکی بیمارستان سجادیه لازم است بخش خصوصی ودولتی فعال شود ودر تماسی که از آن مکان با استاندار خراسان رضوی صورت گرفت برای رفع مشکلات بیمارستان مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار مورد موافقت قرار گرفت تا با هزینه کردن این میزان بودجه بخشی از چالش های حوزه سلامت مرتفع شود.

 

حمیدی تاکید کرد: مدیران باید تلاش کنند شکوفایی اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی درمانی بوجود آید و برای خدمت رسانی به مردم مثل فرماندار کفش آهنی بپوشند.

 

در ادامه محمد افکار رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام  با اشاره به اهمیت بهداشت درمان در توسعه جامعه گفت: سلامت جامعه اولین پرسه برای افراد شناخته می شود و در عرصه سلامت و درمان نیازمند مبرم به کار و همراهی خیرین داریم.

 

افکار با اشاره وضعیت بهداشت و درمان تربت جام افزود: تربت جام در حوزه سلامت یک شهرستان کم برخوردار و محروم شناخته می شود و واقفین و خیرین فقط به دنبال ساخت و ساز نباشند بلکه بر اساس نیاز سنجی به امر آموزش، درمان، پژوهش، بهداشت و کار فرهنگی این حوزه که نیاز منطقه است بپردازند تامحرومیت از شهرستان رخت ببندد.

 

وی با اشاره به اهمیت کار پژوهشی و علمی خاطرنشان کرد:خیرین در راستای نیازهای منطقه و کاهش محرومیت با کمک به فناوری و علم بستر تحقیقات را فراهم کنند و از جوانان پژوهشگر داشته باشند.

انتهای پیام/