به گزارش صبح توس؛ تمام پیروزی ها در این چهل سال، مرهون رهبری های مدبرانه امام خمینی(ره) و خلف صالح روح الله، امام خامنه‌ای دامت عزه، وحدت و حضور یکپارچه ملت و آموزه های پویای دین مقدس اسلام و مکتب تشیع است.

 

انقلاب اسلامی تأثیر فراوانی بر تحولات داخلی، منطقه ای و جهانی داشته است، به طوری که با اندک تأملی می توان به این دستاوردها پی برد، ابعاد و آثار جهانی آن، خصوصاً در قالب بیداری مسلمانان و دعوت به انسجام اسلامی قابل درک و مشاهده است برخی از برکات انقلاب در حوزه بین‌المللی را مرور می‌کنیم.

 

با پیروزی انقلاب اسلامی، مسلمانان بویژه شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام احساس عزّت و سربلندی می کنند و عزّت، اقتدار و بیداری مسلمانان در رأس دستاوردهای این نهضت الهی قرار دارد.

 

وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ "عزّت از آن خدا و از آن پیامبر او و از آن مؤمنان است"

انقلاب اسلامی باعث فروپاشی نظام سلطنتی و دیکتاتوری طاغوت با سابقه 2500 ساله و فروپاشی کاخ های زر و زور و تزویر بر سر دیکتاتور پهلوی و مزدوران و مستشاران آمریکایی، انگلیسی شد.

 

انفجار نور انقلاب اسلامی، نظام سوسیالیستی و اتحاد جماهیر شوروی سابق را ساقط و پایه‌های امپراطوری لیبرال صهیونیسم غربی را متزلزل کرده است.

 

صدور اندیشه انقلاب، دیکتاتورهای منطقه را یکی پس از دیگری رسوا کرد و صدام حسین پس از24 سال کشتار و جنایت و مزدوری آمریکا درعراق، سقوط حکومت 42 ساله قذافی، یزید عیاش و فاسد زمان در لیبی، زین العابدین بن علی پس از23 سال فساد شدید در تونس، حسنی مبارک پس از30 سال همپیمانی با رژیم صهیونیستی در مصر، علی عبدالله صالح بعد از 33 سال مزدوری آمریکا در یمن، همه رو به انحطاط و فروپاشی رفت.

 

رژیم آل خلیفه در بحرین که بیش از 50 سال به عنوان مهره های آمریکا به شیعیان ظلم و ستم کرده و انشاء الله نابودی اسرائیل و آل سعود بدتر از یهود در آینده را شاهد خواهیم بود.

 

یکی از برکات این معجزه الهی در حوزه معنویت جهانی، راهپیمایی 30 میلیونی اربعین و باز شدن راه کربلای اباعبدالله علیه السلام بود.

 

و اما برخی از آفات و تهدیدات

هر انقلابی در صورت غفلت، دنیا طلبی، اشرافی گری و خیانت و نفوذ افراد فرصت‌طلب و تازه به دوران رسیده و خود باخته ممکن است دچار آفت‌زدگی شود.

 

آفت‌هایی که انقلابها و نهضت‌های اسلامی را همواره تهدید می‌کنند، از دیدگاه استاد شهید مطهری از باب "وَذَکِّرْ فَإِنَّ الذِّکْرَى تَنْفَعُ الْمُؤْمِنِینَ" اندرز بده که اندرز، مؤمنان را سودمند افتد. (الذاریات آیه ۵۵) یادآوری می شود.

 

1ـ ‌نفوذ اندیشه‌های بیگانه برای مخدوش ساختن چهره انقلاب که ممکن است از طریق دشمنان و یا دوستان ناآگاه، صورت گیرد.(قاسطین، مارقین و ناکسین در حال حاضر هم هستند)

2ـ‌ تجدد‌گرایی افراطی که عبارت‌است از آراستن اسلام به آنچه از اسلام نیست ( غربزدگی امثال بنی صدر ملعون )

3ـ ناتمام گذاشتن انقلاب به معنای بی‌توجهی به ضرورت پی‌گیری اهداف اولیه انقلاب اسلامی. ( دور شدن از اهداف و آرمان‌های انقلاب و تسلیم زر و زور و تزویر شدن)

4ـ رخنه فرصت طلبان، هر انقلاب مادام که مراحل دشوار اولیه خود را طی می‌کند، سنگینی بارش بردوش افراد مؤمن و مخلص قرار دارد، ولی همین که به بار نشست سر و کله افراد فرصت‌طلب تازه به دوران رسیده برای چیدن ثمره‌های آن پیدا می‌شود، میدان دادن به این گونه افراد،‌ خطری است که دوام انقلاب را مورد تهدید قرار می‌دهد.

 

5ـ تغییر دیدگاه، از دست دادن عدالت و اخلاص در مرحله تقسیم غنائم (اشرافی گری، اختلاس، حقوق نجومی غرور و تکبر و ...)

 

به برکت، مقاومت و صبر و بصیرت اهل علم و ایمان، این انقلاب زمینه ساز ظهور ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و انشاءالله با نصرت الهی به پیش می رود.

 

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُون
( سوره صف آیه 8َ ) مى‌خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش کنند، ولى خدا کامل‌کننده نور خویش است، چنانچه چه کافران را ناخوش آید.

 

انتهای پیام/