به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جغتای با اشاره به روز فناورزی هوا فضا گفت: خسته نباشید می گوییم به دانشمندان این عرصه که ما را به مرتبه قابل قبولی در این علم راهبردی رساندند و توانستیم در صنعت موشکی و هوایی خار چشم دشمنان بشویم.

امام جمعه جغتای در ادامه با یادآوری نمایش دروغین آمریکایی ها درباره پاسخ های موشکی یمنی ها علیه سعودی ها گفت: اینکه شما لاشه های موشکی را که مربوط به کشوری دیگر است را به جمهوری اسلامی ربط بدهید دردی را از شما دوا نمی کند و بر جنایات ضد انسانی سعودی ها با حمایت آمریکایی ها در یمن سر پوش نمی گذارد.

وی یادآور شد: دولتمردان ما بر پایه استدلال های عقلانی و علمی هر گونه ارتباط این موشک ها به کشورمان را رد کرده اند، اما آمریکایی ها اصرار دارند که موشک های یمنی که به خاک عربستان شلیک می شوند ایرانی است در حالی که دست آنها در تجهیز سعودی ها در این تجاوز ناجوانمردانه برای عالم بر ملا شده است.

همافران فاتحه پهلی ها را خواندند

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به برخی رویدادهای برجسته بهمن ماه سال 1357، خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات شاخصی که کمر حکومت پهلوی ها را شکست، بیعت همافران نیروی هوایی ارتش با امام راحل(ره) بود، حرکتی که فاتحه خاندان پهلوی را خواند.

وی افزود: بعد از حرکت شجاعانه همافران نیروی هوایی، عده ای سرسپرده و اراذل و اوباش با حمله به آنها قصد انتقام جویی از آنها را داشتند که با دخالت مردم انقلابی این قائله نیز پایان یافت.

امام جمعه جغتای در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با یادآوری سخنان رهبر انقلاب، تشریح کرد: ایشان معتقد هستند که دشمن به دنبال استحاله نظام جمهوری اسلامی بوده  در صدد از بین بردن ارزش های انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه جغتای افزود: شاهدان عینی عصر تاریک پهلوی ها باید خاطرات آن روز ها را به نسل های جوان بازگو کنند تا قدر عزتی که انقلاب اسلامی به مردم ایران داده است را بدانند، چرا که دشمن با دستگاه های دروغ پراکنی خود دائما در حال شایعه سازی و نا امید کردن مردم از آینده انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: یاس پراکنی بین مردم جامعه را یکی از ابزار های اصلی دشمن توصیف و خاطرنشان کرد: بزرگنمایی مشکلات، وارونه جلوه دادن حقایق ملی و فراملی و مانع تراشی در مسیر پیشرفت نظام از اصلی ترین ابزار های دشمن برای ایجاد نا امیدی در بین مردم است اما انقلاب اسلامی از تمامی این مانع تراشی ها با موفقیت عبور کرده و راه خود را ادامه می دهد.

حجت الاسلام موحدی پور افزود: انقلابی که به پشتوانه مردم و با وجود خفقان سنگین ساواک و اهدای خونهای بسیاری به بار نشسته است را باید معجزه نامید و تاکید کرد که هرگز متوقف نخواهد شد.

انتهای پیام/