به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر به کلامی از مقام معظم رهبری اشاره کرد که ایشان فرمودند:مانند کسی که از حریم خانه و خانواده و ناموس خود در برابر تجاوزات دفاع میکند باید از انقلاب و ارزشهای آن نیز دفاع شود تا بیگانه ای به خوداجازه دست اندازی به این انقلاب و ارزش های آن را بدهد.

امام جمعه بردسکن گفت:بحمدالله مردم کشور ما نیز در مقابله با تهدیدات و حجمه های دشمن ایستادگی کردند و آنجا که لازم بوده با حضورشان در خیابان و راهپیمایی ها و هرکجا که لازم بوده با از خودگذشتگی و حضور در جبهه های نبرد و نیز آنجای که لازم دیده اند با تحمل سختی از این انقلاب که با خون هزاران شهید به ثمر نشسته حفظ و حراست کردند.

حجت الاسلام امینی در ادامه خطبه های هفته گذشته در خصوص بیان شخصیت محمدرضا پهلوی اظهار کرد:ضعف شدید روحی و ضعیف النفس بودن یکی از خصلت های منفی شاه ایران بوده که دشمنان به ضعف وی پرده و از آن سوء استفاده میکردند.فساد اخلاقی و ترویج اعتیاد توسط نزدیکان وی مخصوصا خواهر شاه بی اعتنایی به مردم محروم جامعه و وابستگی مطلق به بیگانگان از عناوین منفی این چهره ظالم است که متاسفانه افرادی چه در خارج و چه در داخل میخواهند برای نسل های مختلف انقلاب جلوه دهند و فقط معدود خدمات را عنوان میکندد.

 

خطیب نماز جمعه بردسکن سپس به بررسی خدمات ارائه شده به مردم توسط نظام اسلامی پرداخت و بیان داشت: دستاوردهایی چون فرهنگی،معنوی،علمی،صنعتی،کشاورزی و ... از برکات ظهور انقلاب اسلامی در کشور است و. ارتقا معنویت و بصیرت افزایی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب برای کشور ما است

وی گفت:دشمن در حال حاضر فضای مجازی را در اختیار خود گرفته و با تشویش اذهان عمومی سعی به ناکار آمد بودن نظام دارد و باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری که در ابتدای صحبت ها گفتم باید این خدمات جمهوری اسلامی  تببین شود و نگذاریم خدای نکرده دشمن به هدف خود برسد.

حجت الاسلام امینی در پایان خطبه ها با توجه به برودت هوا و کاهش فشارگاز در برخی از شهرها از مردم خواست در مصرف این نعمت الاهی صرفه جویی کنند تا همه مردم از گاز طبیعی بهره کافی را ببرند.

انتهای پیام/.