به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جوین با اشاره به آغاز دهه مبارک فجر اظهار داشت:امام خود به تنهایی یک امت بود، چون تمام نظرات ملت در وجود مقدس امام تجلی پیدا کرده بود ،به همین دلیل وقتی فرمود من دولت تعیین میکنم ومن تو دهن این دولت می زنم، قطعا می توانست این کارها را انجام دهد و انجام داد.

 

وی افزود: در واقع پیروزی انقلاب اسلامی زمانی واقع شد که امام به کشور آمد.

 

امام جمعه جوین تصریح کرد:دشمنان انقلاب برنامه داشتند تا امام را ترور کنند، اما همینکه امام به سلامت به کشور وارد شد در واقع انقلاب اسلامی پیروز شد.

 

حجت الاسلام دلیری پور بیان داشت: روز 21 بهمن هم برنامه کودتا داشتند و می خواستند امام را دستگیرو اطرافیان امام را ازبین ببرند.

 

وی ادامه داد: هایزر در خاطراتش نوشته بود اگر 10 الی 20 روز می توانستند نگذارند آیت الله خامنه ای به ایران بیاید من می توانستم کودتا را ساماندهی کنم.

 

 

امام جمعه جوین یادآورشد: در آن زمان سران کشورهای غربی من جمله آلمان ،فرانسه، انگلیس و آمریکا، پیامی به امام دادند که به ایران نرود که امام در جواب آنها فرمود:این دولتی که شما انتخاب کردید و اصل حکومت شاه غیر قانونی است.

 

حجت الاسلام دلیری پور افزود: هیچ کدام از توطئه های دشمنان انقلاب به نتیجه نرسید، چون مردم در صحنه حضور داشتند.

 

وی تصریح کرد: حضور مردم در صحنه باعث شد انقلاب اسلامی با این عظمت ادامه پیدا کرده و به این جایی برسد که کشور های غربی در مقابل ایران اظهار عجز می کنند.

 

امام جمعه جوین ادامه داد: برجسته ترین ویژیگی های این انقلاب مسئله وحدت، اسلامیت و رهبری بود که این سه اصل را باید حفظ کنیم .

 

حجت الاسلام دلیری پور یادآرشد: امروز ملت ما جایگاه رهبری و ولایت فقیه را می داند و درک کرده که ولایت فقیه، ادامه ولایت ائمه اطهار است.

 

وی در پایان گفت: دانشگاه های غربی هر روز در رابطه با انقلاب اسلامی ایران تز می نویسند تا عظمت انقلاب ما را بشناسند.

 

انتهای پیام/