به گزارش صبح توس؛فرماندار مه ولات شب گذشته در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک 39 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلایت فاطمه زهرا (س) و عرض تشکر از خبرنگاران در انعکاس اخبار و گزارشات شهرستان گفت:خدمات بسیار زیادی برای همه مردم ایران اسلامی داشته و در هرجای کشور شاهد برکات،اثرات،خدمات  و اقدانات مثبت  نظام هستیم و به عنوان بالاترین و بزرگترین دستاورد نظام انقلاب اشاره شده به تکلیف و تبیین نظام سیاسی دیکتاتوری و استبدادی به نظام مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

مسعود رنجبربا اشاره به رژیم گذشته شاهنشاهی توسط بیگانگان اداره می شده، افزود:رژیم گذشته  خود رای استبدادی و از لحاظ مسائل اجتماعی،سیاسی و نظامی  وابسته به بیگانگان بودند و رژیم هیچ اختیاراتی را تصمیم گیری و برنامه ریزی دستگاه سیاسی در ایران نداشت ومردم نیز هیچ استقلالی از خودشان نداشتند و شاه و مسولین آن زمان غلام حلقه به گوش استکبار بودند.

نماینده عالی دولت در مه ولات با اشاره به پیروزی انقلاب سال 57 به رهبری حضرت امام یادآور شد: انقلابی که در سال 57 با رهبری امام راحل،عنایت خداوند و پشتیبانی همه احاد ملت به پیروزی رسید می توانیم ادعا کنیم مستقل ترین نظام سیاسی کشور در دنیا با یک رویکرد و ساختار مردم سالاری جدید هستیم.

رنجبر یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب 35 انتخابات در 40 سال گذشته برگزار شده که بزرگترین دستاورد این نظام و انقلاب است و همه انتخاباتی در نظام شاهنشاهی 12 انتخاب فرمایشی توسط استعمارگران برگزار شده بود.

وی جایگاه ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و افزود:از لحاظ نفوذ و قدرت در جایگاه هفتم جهان هستیم و در گذشته اصلا جایگاهی برای ایران قائل نبودند.

وی گفت: رشد علمی قبل از انقلاب رتبه 52  جهان در کارنامه داشته و امروز نیز به جایگاه 17 جهان رسیده ایم.

مسعود رنجبر اظهار داشت:شهرستان مه ولات از نعمت 100 درصدی گاز،آب،برق،تلفن  و آسفالت برخوردار می باشد.

نماینده عالی دولت به 94 برنامه ها که در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان برگزار می شود اشاره داشت و تصریح کرد:در دهه فجر بیش از 94 برنامه در طول دهه مبارک فجر انجام خواهد شد که از این تعداد 42 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد 463 میلیون 200 هزار تومان  بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت:در نقاط شهری  16 پروژه با اعتبار 5 میلیارد و 68 میلیون تومان و در نقاط روستایی 26 پروژه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد و 395 میلیون 200 هزار تومان  38 درصد در نقاط شهری و 62 درصد در نقاط روستایی با همت مسولین پرتلاش شهرستان مه ولات به بهره برداری خواهد رسید.

رنجبر ادامه داد: علاوه بر افتتاح  42 پروژه ،کلنگ زنی 6 پروژه  با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 480 میلیون تومان در دهه مبارک فجر خواهیم داشت.

فرماندار مه ولات گفت:امسال در شهرستان تعداد 48 پروژه با اعتبار 32 میلیارد 943 میلیون 200 هزار تومان می باشد.

وی به مصوبات سفر  استانداربه مه ولات در سال 94 اشاره کرد و اظهار داشت: از مصوباتیی سفر استاندار به مه ولات  ساخت مدرسه شبانه روزی در روستای علی آباد بوده یک میلیارد و 500 میلیون تومان در ردیف اعتباری لحاظ شده که 550 میلون اعتبار در نظر گرفته   و 180 میلیون تومان تخصیص داشته داشته است.

فرماندار مه ولات در خصوص شعار سال و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری نام گداری شده خاطرنشان کرد:در آمار گیری سال 95 تعریف اشتغال و بیکار تغییر کرد سن بیکاری کاهش یافت و سال گذشته در شهرستان 823 نفر بیکار در شهرستان وجود داشت.

وی افزود:سال گذشته 4/7 نرخ بیکاری در مه ولات بوده و الان با اشاره به تعریف و تغییر جدید از بیکاری 7/5 درصد رسیده که قبلا 832 نفر بیکار بوده و در حال حاضر 1215 نفر در سامانه به ثبت رسیده است.

رنجبر نرخ اشتغال شهرستان را 92/5 درصد و نرخ  افراد بیکار را 7/5 درصد عنوان کرد و گفت:در همین راستا کمیته اشتغال شهرستان به صورته ماهانه تشکیل می شود  در طی 4 سال گذشته در شهرستان 760 میلیارد و 965 میلیون ریال تسهیلات بانکی با اشتغالزایی 2882 نفر به صورت مستقیم داشته ایم.

انتهای خبر