به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی مظفری مدیر کل دادگستری استان خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان طرقبه شاندیز گفت: انقلاب اسلامی در چهار دهه پربرکت دارای افتخارات زیادی است و طی این ایام مردم و مسئولان در مسیر انقلاب قرار دارند و تداوم این مسیر انقلابی یکی از وظایف جدی مسئولان است.

وی افزود: انسان ها در گذر زمان دچار حوادث می شوند و جوهره اصلی انسان ها در این گذر پدیدار می شود که البته در صدر اسلام نیز همین طور بوده است.

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی ضمن تأکید بر حفظ استواری انسان در مسیر انقلاب اظهار کرد: برخی شاهد هستیم در این چهار دهه افرادی از ستگر انقلاب خارج شده اند و بالعکس افرادی در این مسیر رشد و نمو یافته اند.

وی افزود: تلاش برای استقرار عدالت یکی از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی است البته منظور عدالت اسلامی است نه عدالت گرفته شده از فرهنگ غربی.

حجت الاسلام مظفری تصریح کرد: همه دستگاه ها در این امر دخیل هستند و هر شخصی در هر جایگاهی در راستای اجرای عدالت و احکام اسلامی مسئولیت دارد.

وی با اشاره به فعالیت 4 شعبه جزایی و 3 شعبه خانواده وشورای حل اختلاف افزود: مردم با دسترسی آسان به دستگاه قضایی در استقرار عدالت کمک رسانی لازم را داشته باشند.

وی افزود: موارد حبس باید محدود بوده و هم از جهت فراوانی و هم از جهت شیوه‌ها باید بازگشتی به اصول و احکام اسلامی داشته باشیم و براین اساس نباید به خاطر هر مسئله‌ای جرم‌انگاری شود.

رئیس شورای قضایی خراسان‌رضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه خاطرنشان کرد: نظر ایشان استفاده از مجازات حبس در موارد ضروری است و این خط و مشی باید سرلوحه اقدام و عمل قرار گیرد.

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: موضوع تغییر کاربری و تصرف اراضی یکی از معضلات جدی این شهرستان است و لذا دستگاه قضایی در این زمینه کارنامه قابل قبولی دارد.

وی با بیان ایتکه از مجلس خواستاریم دستکاه قضایی را در موضوع قانون بودجه مورد توجه قرار دهند افزود: دستگاه قضایی در پیمودن مسیر انقلاب اسلامی محکم و استوار است و لذا از جهات مختلف مورد هجمه های دشمن قرار می گیرند.

حجت الاسلام مظفری گفت: از کمیسیون تلفیق به منظور افزودن طرح های الحاقی در راستای محدود کردن دستگاه قضایی گلایه داریم و امیدواریم مجلس شورای اسلامی در صحن علنی جبران کند.

وی با اشاره به این مطلب که متاسفانه هجمه های گسترده ای علیه دستگاه قضایی صورت گرفته است افزود: مردم در همه صحنه ها حاضر هستند و مسئولان باید با فعالیت جهادی و خدمت به مردم جدیت بیشتری در اقدامات از خود داشته باشند.

انتهای پیام/