به گزارش صبح توس؛ چهارشنبه بازار جغتای به عنوان اصلی ترین بازار محلی این شهرستان در چهارشنبه هر هفته میزبان حجم قابل توجهی از مردم و فروشندگان از سراسر شهرستان جغتای، استان خراسان رضوی و سایر استان های همجوار نظیر سمنان و خراسان شمالی است.

 

این بازار توانسته است طی عمر ۲۵ ساله خود و پس از چندین نوبت تغییر مکان، میزان قابل توجهی از گردش مالی این شهرستان را به خود اختصاص داده و سهم بسزایی را در فروش تولیدات روستانشینان جغتای و تامین منابع مالی آنها ایفا کند.

خبر تغییر روز برپایی این بازار از چهارشنبه به پنجشنبه هر هفته از طرف شورای اسلامی شهر جغتای، به یکی از اخبار پربازدیدی در سطح شهرستان جغتای مبدل شده است که با واکنش های مثبت و منفی مردمی در فضای مجازی و حقیقی روبرو شده است.

 

یکی از دلایل اصلی مخالفان برای رد این پیشنهاد، همزمانی بازار محلی جغتای با پنجشنبه بازار محلی شهرستان همجوار خود در استان خراسان شمالی یعنی جاجرم است، چراکه می تواند بسیاری از مردم بخش هلالی جغتای را به این بازار کشانده و چهارشنبه بازار جغتای را از رونق بیاندازد.

 

تغییر زمان برپایی بازار محلی جغتای به نفع مردم و کسبه است

 

محمدرضا نیکنام، رئیس شورای شهر جغتای در گفت و گو با خبرنگار این رسانه با تایید خبر جایگزینی پنجشنبه بازار جغتای به جای چهارشنبه بازار، اظهار داشت: این تصمیم بعد از چندین نشست کارشناسانه، نظرسنجی از مردم و هم اندیشی با اداره صنعت، معدن و تجارت جغتای اتخاذ و ابلاغ شده است.

 

وی در ادامه کاهش بار ترافیک شهری طی روز چهارشنبه هر هفته به دلیل همزمانی برپایی بازار محلی و آغاز تعطیلات آخر هفته دانش آموزان خوابگاهی را یکی از علل اصلی این تصمیم در شورای شهر عنوان کرد و یادآور شد: انتقال این بازار به روز پنجشنبه می تواند دسترسی کارمندان بخش های دولتی و غیر دولتی را به بازار بومی شهرستان تسهیل کرده و باعث رونق بیشتر آن شود.

 

عرضه تولیدات بومی در بازار محلی «جغتای» پررنگ تر می شود

 

رئیس شورای شهر جغتای در بخش دیگری خاطرنشان کرد: تصمیماتی در راستای رونق بخشیدن به کیفیت وکمیت عرضه محصولات تولیدی بومی شهرستان در این بازار اتخاذ شده است که بزودی ابلاغ می شود.

 

نیکنام در پایان تاکید کرد: درب دفتر شورای اسلامی شهر جغتای بر روی مردم و اصحاب رسانه جغتای باز است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، هر روز هفته، یک نفر از اعضای این شورا در دفتر شورای شهر جغتای میزبان مردم خواهد بود.

 

انتهای پیام/