به گزارش صبح توس؛ سعید شیبانی در نشست خبری که بعدازظهر چهارشنبه یازدهم بهمن ماه برگزار شد، گفت: در بهمن ماه سال جاری بیش از صد پروژه در نیشابور افتتاح خواهد شد که مهمترین آنها افتتاح گندله سازی فولاد خراسان است.

 

وی در خصوص افلاک نمای این شهرستان بیان کرد: در سال آتی فاز اول این مجتمع به بهره برداری خواهد رسید، البته دریافت بودجه کمی دشوار است به همین دلیل پروژه ها با تأخیر به بهره برداری می رسند؛ اما با تخصیص پنج میلیارد ریالی از سوی استانداری بزودی مجتمع فرهنگی این افلاک نما نیز افتتاح خواهد شد.

 

شیبانی گفت: طی سال جاری 170 میلیون دلار از گمرک صنعتی شهرک خیام نیشابور صادر شده است.                          

       

وی افزود: در بخش تقسیمات کشوری نیز چنانچه دولت آمادگی باز شدن فضای تقسیمات کشوری را داشته باشد بخش های زبرخان و میان جلگه نیشابور در اولویت هستند.

 

شیبانی گفت: بخش میان جلگه و سرولایت نیشابور دارای مشکلاتی برای ارتقاء به شهرستان داشتند که با پیگیری های انجام شده در حال رفع است.

 

وی با اشاره به میزان بارش ها در نیشابور، بیان کرد: متأسفانه وضعیت خوبی به لحاظ منابع آبی نداریم، در بخش آب شرب نگرانی هایی وجود داشت که با مصرف صحیح مشکلی نخواهد بود.

 

فرماندار نیشابور گفت: در شهرستان نیشابور41 سمن دارای مجوز فعالیت وجود دارد که این سمن ها کمک خوبی برای حل مشکلات شهرستان هستند.

 

وی ادامه داد: برای نخستین بار فیلم های جشنواره فیلم فجر نیز در شهرستان نیشابور نیز اکران خواهد شد.

 

شیبانی در این نشست از حضور رئیس جمهور طی دهه فجر خبر داد.

 

انتهای پیام/