به گزارش خبرنگار صبح توس؛ گازرسانی به روستاهای غربی و شمال غربی جغتای در مرز دو استان سمنان و خراسان شمالی، طی چند سال اخیر به یکی از دغدغه های اصلی مردم و مسئولان این شهرستان مبدل شده بود.

 

پیگیری رساندن گاز به این روستاها به طور جدی در دستور کار نمایندگان مجلس این شهرستان قرار داشت و در واقع می توان گفت: در کنار سایر وعده های نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، گاز رسانی به این روستاها در کانون توجهات مردمی قرار گرفته بود.

 

 

تامین نفت سفید در نبود گاز شهری در میان روستانشینان این شهرستان طی سالهای اخیر، با مشکلاتی مواجه شده بود و نارضایتی هایی را در بین مردم بوجود آورده بود که با اتصال جمعیت روستایی جغتای به نعمت گاز شهری، آثار ناشی از معضلات حمل و پخش نفت سفید از بین خواهد رفت.

 

جمعیت ۴۰ هزار نفری روستاهای جغتای با بهره مندی از امکانات زیر ساختی و رفاهی نظیر گاز شهری می توانند با تضمین سکونت خود در روستا و عدم مهاجرت به کلانشهرها، سهم بسزایی در تولید فرآورده های دامی و کشاورزی برای استان و کشور داشته باشد.

 

 

در این شرایط، انتشار خبری از زبان مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، مبنی بر اتمام عملیات گاز رسانی به ۱۰ روستای دیگر این شهرستان، که عصر روز گذشته بر روی پرتال این شرکت قرار گرفت را می توان یکی از خبرهای خوشی دانست که همزمان با جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مردم روستاهای جغتای داده می شود.

 

سیدحمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با اتمام این پروژه، سه هزار و ۳۰ خانوار در روستاهای خداشاه، ابویسان، راه چمن، سنخواست، حجت آباد، محمدآباد، گلشن آباد، کلاته گز، اناوی و فراشیان از نعمت الهی گاز بهره مند خواهند شد.

 

وی افزود: هزینه این پروژه رقمی بالغ بر ۱۴۸ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات داخلی شرکت گاز استان تامین شده است. دو ایستگاه TBS به ظرفیت ۵۰۰۰ مترمکعب بر ساعت و یک ایستگاه کاتدیک، ۹۵ هزار و ۶۷۰ متر شبکه پلی اتیلن، ۲۳ هزار و ۵۹۶ متر خط تغذیه فولادی به انضمام ۲۵۸ انشعاب در این ۱۰ روستا احداث و اجرایی شده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: از مجموع ۵۲ روستای واجد شرایط بهره مند از نعمت الهی گاز در جغتای، هم اکنون ۳۶ روستا گازدار و عملیات گازرسانی به ۱۶ روستای دیگر با گستره جمعیتی دو هزار و ۸۴۰ خانوار در حال اجراست که با اتمام این پروژه ها، ضریب نفوذ گاز در شهرستان جغتای به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

 

انتهای پیام/