به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مراسم تجلیل از خیرین و موسسه های خیریه سلامت به همت دانشکده علوم پزشکی و همراهی مجمع خیرین سلامت تربت جام با حضور مسئولان استانی،محلی و امامان جمعه در تالار جامی برگزار شد.

حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام با تجلیل از خیرین حوزه سلامت گفت: کار خیریه در حوزه سلامت از بهترین مصادقی است که خداوند به آن توجه ویژه ای دارد و خیرین باید کاری کنند که بیماران جز رنج و درد بیماری مشکل دیگری نداشته باشند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به مرزی بودن شهرستان تربت جام افزود: در این شهرستان تعداد زیادی فاقد شناسنامه و مشکوک تابع دارد که از خدمات دولتی محروم هستند که خیرین می تواند این قشر جامعه را تحت حمایت قرار دهند.

وی با اشاره به پراکندگی درمانگاه ها و ساختمان پزشکان در سطح شهر و سرگردانی بیماران تصریح کرد: برای رفع این مشکل با مسئولان آستان قدس ازمحل موقوفات ملک به میزان 20 هکتار برای احداث پردیس دانشکده علوم پزشکی قطعی شده که با رویکرد خدمات رسانی به منطقه و کشور های همسایه را فراهم می کند.

در ادامه این محفل انسان دوستانه رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: سلامت جامعه اولین پرسه برای افراد شناخته می شود و در عرصه سلامت و درمان نیازمند مبرم به کار و همراهی خیرین داریم.

افکار افزود: تربت جام یک کم برخورددار و محروم شناخته می شود و واقفین و خیرین فقط به دنبال ساخت و ساز باشند بلکه بر اساس نیاز سنجی باید به امر آموزش، درمان، پژوهش، بهداشت و کار فرهنگی این حوزه که نیاز منطقه است بپردازند تامحرومیت از شهرستان رخت ببندد.

وی خاطرنشان کرد:خیرین در راستای نیازهای منطقه و کاهش محرومیت با کمک به فناوری و علم بستر تحقیقات را فراهم کنند و از جوانان پژوهشگر داشته باشند.

 

دراین مراسم محمود جامی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت تربت جام گزارشی از مجموعه فعالیت های این مجمع از سال هزار و 390 تشریح کرد.

انتهای پیام/