علیرضا هاشم آبادی در گفت و گو با صبح توس اظهار داشت: با توجه به وضعیت خشکسالی  و کاهش سطح آب سفره های زیر زمینی در شهرستان، باید به نحوه استفاده از این آب ها بسیار دقت کنیم، چراکه که تمام امور اقتصادیی این شهرستان بر مبنای کشاورزی است و در صورت تشدید بحران آّب مشکلات بسیاری  برای مردم به وجود می آید.

 

وی افزود: در حال  حاضر شرایط بسیار مناسبی هم به لحاظ تسهیلات و به لحاظ اعتبارات بلاعوض در بخش آب و خاک فراهم شده است که توصیه می کنیم کشاورزان از این فرصت استفاده کنند.

 

هاشم آبادی تصریح کرد: برای حفظ منابع آبی شهرستان، هیچ محدودیتی در بخش پرداخت تسهیلات آبیاری تحت فشار نداریم.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی جوین با اشاره به پرداخت تسهیلات برای احداث گلخانه، بیان داشت: با پرداخت اعتبارات با کارمزد شش درصد شرایط ایده آلی برای احداث گلخانه در شهرستان فراهم شده است  که به کشاورزان و به ویژه به فراغ التحصیلان بخش کشاورزی توصیه میکنیم از این اعتبارات استفاده کنند.

 

هاشم آبادی ادامه داد: در یخش ماشین آلات و برای تجهیز و به روز کردن ناوگان بخش کشاورزی، هم تسهیلات به قدر کافی موجود است.

 

وی یادآور شد: در بخش دام سبک، شهرستان شرایط خوبی دارد و تسهیلات مناسبی هم فراهم شده که مردم می توانند از آن استفاده کنند.

 

هاشم آبادی در پایان گفت: افرادی که قصد دارند تسهیلات دریافت کنند و مجوز فعالیت گرفتند در سامانه «کارا» ثبت نام کنند و طرح های خود را ارائه دهند.

 

انتهای پیام/