به گزارش  خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امام جمعه جغتای در خطبه های نماز جمعه امروزششم  بهمن ماه این شهر با اشاره به روز گمرک، اظهار داشت: سوالی که درباره عملکرد گمرک کشور باید پرسید این است که: چگونه با وجود نهادهای ناظر و مسئولانی که با دقت به ورود و خروج کالا به کشور نظارت دارند، باز هم کالاهای قاچاق به داخل کشور وارد می شود؟

                      

امام جمعه جغتای افزود: تقریبا در هر فروشگاهی که در سطح کشور پا میگذاریم با انبوهی از کالاهای قاچاقی روبرو می شویم که معلوم نیست از چه طریقی وارد کشور شده اند.

 

وی با یادآوری دغدغه های رهبر معظم انقلاب در رابطه با قاچاق کالا، تشریح کرد: بعد از تذکرات صریح رهبر معظم انقلاب درباره پدیده خطرناک قاچاق کالا، عده ای به اشتباه در میان بازار کلانشهرها به پلمپ مغازه هایی پرداختند که در حال فروش کالاهای قاچاق بودند، در حالی که باید این کار در مبادی ورودی کشور انجام شده و مانع از ورود غیر قانونی کالا به کشور شود تا ضمن جلوگیری از خروج ارز، تولید داخلی رونق بگیرد.

 

12 بهمن ماه و سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشورمان مناسبت بعدی بود که امام جمعه جغتای با یادآوری آن خاطرنشان کرد: بنا بر فرمایش امام راحل، انقلاب ما ریشه در دین اسلام دارد و از این رو تعهد انقلاب به آرمان های اسلامی، می تواند حیات آن را تضمین کند.

 

خطیب جمعه جغتای گفت: رهبری دینی مولفه موثر بر رشد فزاینده حکومت اسلامی از منظر امام خمینی(ره) بود و بر همین اساس علما، خطبا و روحانیت، چنانچه اختلافات را کنار نگذاشته و در صحنه نباشند، بر سر انقلاب همانی می آید که بر سر مشروطه آمد.

 

وی بیان کرد: حضور مردم در صحنه نیز از عوامل موثر مهمی بود که امام راحل بر آن تاکید داشتند که الحمدلله در طول عمر انقلاب هرگز شاهد خالی شدن عرصه توسط مردم نبوده ایم از این رو بار مسئولیت مدیران کشور سنگین تر شده و باید برای رفع موانع معیشتی و رفاهی مردم بیش از پیش تلاش نمایند.

 

مسئولان باید ساده زیستی پیشه کنید

 

وی اظهار داشت: شنیده می شود که فلان وزیر دولت یازدهم هزار میلیارد تومان سرمای و یا وزیر دیگری در 22 شرکت مختلف مسئولیت دارد، حقیقتی تلخ که با آرمان های امام خمینی در رابطه با ساده زیستی در تضاد بوده و نارضایتی های مردمی را به دنبال دارد.

 

حجت الاسلام موحدی پور در آخرین بخش از خطبه های این هفته نماز جمعه با عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: فاطمه(س) از دیدگاه پیامبر اسلام یکی از زنان برتر اسلام می باشد، چراکه وی را سیده زنان عالم نامیده است.

 

امام جمعه جغتای یادآور شد: بی بصیرتی ها بعد از رحلت پیامبر اکرم کار را به جایی می رساند که دنیای اسلام شاهد جسارت به دختر ایشان می شود و سرور زنان عالم به شهادت می رسد.

 

انتهای پیام/