به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدی امجدی زاده امام جمعه شهرستان باخرز در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع امام علی علیه السلام برگزار شد با سفارش به تقوای الهی و دوری از ارتکاب گناهان گفت: تمام دین و اساس دین ما به استنادات قرآنی و روایی بر پایه محبت به رسول خدا و اهل بیت است و در بین اهل بیت محوریت وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا است که این محوریت و اندازه ای عمیق و دقیق است پیامبر اکرم ص با این فرموده خود که فاطمه ام ابیها است بر آن تأکید داشتند و استحکام محور بودن فاطمه زهرا از این روایت معنا می شود.

 

وی ادامه داد: دینداری بدون محبت با فاطمه زهرا غیرممکن است، ولی این محور را دشمنان جامعه اسلامی که حتی با خود پیامبر اکرم هم دشمنی می کردند و قدری ایشان را مورد آزار و اذیت قرار دادند که فاطمه زهرا با بیان اینکه مسائلی بر من تحمیل شد که اگر به روز روشن می دادند مثل شب تاریک میشد، از این سختی ها و مشکلات گلایه کردند.

 

امام جمعه باخرز بیان کرد: همه جامعه اسلامی باید اتفاقات تاریخ صدر اسلام را به‌دقت و بر اساس اسناد معتبر مورد بررسی قرار دهند تا بدانند در صدر اسلام چه گذشت.

 

وی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر افزود: به فضل پروردگار متعال انقلاب اسلامی ایران با گذشت چهار دهه از عمر آن درخت تنومندی تبدیل شده است کسی نمی‌تواند کوچکترین ضربه‌ای به آن وارد کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین امجدی زاده اضافه کرد: برخی ها در پی وقوع فتنه های اخیر این را مطرح کردند که انقلاب ایران به دهه فجر نخواهد رسید ولی این را باید به آنها گفت که باید این آرزوی خود را به گور ببرند و دهه فجر امسال و سال های آینده بسیار محکم تر از قبل برگزار خواهد شد.

 

خطیب جمعه باخرز به موضوع مطرح کردن نقد از معصومین توسط یکی از مسئولین اشاره کرد و اظهار داشت: عده‌ای امروز حرف نقل از معصومین و پیامبر را می زنند، نقد کردن یعنی اینکه آن امام و معصوم اشتباه کرده و این یعنی زیر سوال بردن معصومیت ائمه اطهار و مطرح کردن این موضوع از سوی هر کسی که باشد نکوهیده و غیرقابل تحمل است.

 

وی بیان داشت: چنانچه ارزش ها را به میدان بازی سیاسی بیاورند و دروغ را در کشور رواج دهند مردم علیه این کجروی ها و انحرافات حرکت می کنند و آن ها را کنار خواهند زد. امروز دروغ در بین مسئولین رایج شده به طوری که انگار دروغ گفتن به صورت یک بخشنامه در آمده است و متاسفانه این دروغ ها مردم را خسته کرده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین امجدی زاده افزود: عده‌ای هنوز از برجام و برکات آن حرف می‌زنند و در مورد آن به مردم دروغ می گویند. در حادثه آتش سوزی کشتی سانچی، که در آن تعدادی از هموطنانمان مظلومانه سوختند، به واسطه همین تحریم‌ها نفتکش ایرانی برای جابجایی و فروش نفت ایران با پرچم کشور دیگری به نام پاناما که حتی به سختی دیده می شود حرکت میکند و وقتی آن حادثه به وجود می آید حتی یک بالگرد هم در اختیار وزیر ایران قرار نمی دهند تا از نزدیک حادثه را رصد کند و او را در اتاقی نگه داشتند تا به وسیله دوربین ها نظاره‌گر سوختن نفتکش ایرانی باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای هر روز با یک دروغ سعی دارند افکار عمومی را منحرف کنند ولی باید بدانند سخت در اشتباه هستند؛ چراکه مردم هوشیار و آگاهند و ورزش انقلاب و آرمان های آن دفاع خواهد کرد و این انقلاب باقی خواهد ماند و این افراد خواهد رفت.

 

امام جمعه باخرز در پایان با انتقاد از برخی برنامه های دولت در دهه فجر سال گذشته اضافه کرد: متاسفانه در همین شهرستان و شهرستان های دیگر شاهد افتتاحیه هایی مانند افتتاحیه یک ساندویچی و یا تراکتور بودیم که جای تاسف دارد. بهتر است مسئولین به جای بازی گرفتن مردم با این گونه برنامه ها،طرح های مانند افتتاحیه کارگاه یا کارخانه را در دستور کار خود قرار دهند تا دردی از مشکلات مردم حل شود.

 


انتهای پیام/