به گزارش صبح توس؛ محمد روحانی بعد ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) در روستای آبگرم کلات اظهار کرد: این روستا به‌عنوان یکی از روستاهای تحت پوشش قرارگاه در بخش‌های مختلفی از جمله ساخت اماکن مورد نیاز و همچنین رسیدگی به امور دامی مورد حمایت قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: هدف بسیج سازندگی و دستگاه‌های فعال در امر محرومیت‌زدایی از اجرای فرایندهای حمایتی، توانمندسازی مردم روستاها در انجام امور مربوطه چه در حوزه اشتغال و چه در حوزه تأمین معیشت است؛ لذا می‌بینیم که نگاه در این زمینه بیشتر معطوف به مدیریت و نظارت بر انجام طرح‌ها به‌دست خود مردم است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: در همین راستا به طور مثال در حوزه دامداری از ساخت سوله‌های بزرگ و به‌کارگیری نیروی روستایی به‌عنوان کارگر اجتناب شده و دامداری به‌صورت ویژه از سوی روستاییان و براساس کمک‌های بسیج سازندگی، آستان قدس رضوی و کمیته امداد انجام می‌شود.

 

روحانی اظهار کرد: علاوه بر روستای آبگرم، پنج دهستان دیگر در شهرهای سرخس، زاوه، خواف، تربت جام و تایباد نیز تحت حمایت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) هستند که طرح‌های موردنظر در بخش‌های متنوع در آنها اجرا می‌شود که امیدواریم اجرای این طرح‌ها گام مؤثری در راستای محرومیت‌زدایی و رسیدگی به امور روستاها و نقاط محروم استان باشد.

 

انتهای پیام/