به گزارش صبح توس؛ جواد حسن زاده در جلسه مجمع سلامت این شهرستان که صبح امروز در فرمانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت فعلی بهداشتی و درمانی باخرز گفت: خوشبختانه با وجود ظرفیت خیرین سلامت که در شهرستان باخرز، گام‌های بسیار بلندی در راستای ارتقاء شاخص‌های سلامت برداشته شده است که جای تقدیر دارد.

 

وی افزود: متاسفانه در حوزه بهداشت و درمان با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم و برخی سهمیه های قبولی شهرستان باخرز به خصوص در شاخه های پزشکی از حضور در این شهرستان خودداری کرده‌اند و و همین مسئله موجب شده است که بیمارستان باخرز با وجود تکمیل شدن هنوز به بهره برداری نرسیده است.

 

حسن‌زاده با انتقاد از مدیران استانی دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با وجود اینکه شهرستان باخرز بسیار محروم بوده و از لحاظ ساختار پزشکی در شرایط بحرانی به سر می‌برد، متاسفانه بیش از دو سال است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی به شهرستان باخرز نیامده‌اند و از همین جا از ایشان می خواهیم تا راه حلی برای تامین پزشک مورد نیاز در این شهرستان داشته باشند.

 

فرماندار باخرز مطالبه اصلی مردم در حوزه بهداشت و درمان را افتتاح کامل بیمارستان و تکمیل کادر پزشکی دانست و اضافه کرد: این حق مردم باقی نیست که با تقدیم ۱۶۲ شهید و بیش از سه هزار جانباز و رزمنده این گونه مورد غفلت و فراموشی واقع شوند. چرا باید مردم این شهرستان برای درمان به شهرستان‌های دیگر بروند در حالی که بیمارستان باخرز با وجود تکمیل بودن همچنان روی زمین مانده است. متاسفانه حتی یک پزشک متخصص در سطح شهرستان وجود ندارد،چرا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تامین پزشکی مورد نیاز با هر اقدامی انجام نمی دهند؟.

 

حسن‌زاده کمبود پزشک عمومی را نیست یکی دیگر از مشکلات واقع در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: به دلیل کمبود پزشک عمومی در سطح شهرستان باخرز، حجم کار پزشکان فعلی بسیار بالا رفته است به طوری که روزانه هر پزشک عمومی در درمانگاه ها و مراکز بهداشتی باخرز، روزانه بیش از ۱۳۰ بیمار را مورد معاینه قرار میدهد. حتی در بخش بالا ولایت باخرز یک پزشک عمومی وجود ندارد و تنها پزشک این بخش به دلیل فشار کاری زیاد و مشکلات مربوطه از ادامه حضور در باخرز انصراف داده است.

 

انتهای پیام/