علیرضا قدرتی در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به ظرفیت های کم نظیر قوچان در حوزه دامپروری اظهار داشت: شهرستان قوچان بیش از چهار درصد جمعیت دام سبک و حدود چهار درصد جمعیت دام سنگین خراسان رضوی را به خود اختصاص داده و از این جهت یکی از قطب های دامپروری و تولیدات دامی منطقه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه قوچان از نظر تولیدات دامی و زیر ساخت های حوزه دامپرورری، شهرستان پنجم استان است، ادامه داد: شهرستان قوچان دارای 402 هزار راس دام سبک و 12 هزار راس دام سنگین است که متاسفانه تا سال 93 شاهد کاهش جمعیت دامی شهرستان بودیم اما خوشبختانه طی سه سال اخیر جمعیت دامی قوچان تثبیت شده و رو به رشد است.

وی با اشاره به کشف 102 عدد داروی غیرمجاز و تقلبی در قوچان نیز خاطر نشان کرد: داروهایی تقلبی، به داروهایی گفته می شود که به صورت غیر استاندارد و با كیفیت، ایمنی و كارایی كمتر از نمونه‌های استاندارد تهیه و توزیع می شوند.

قدرتی با بیان اینکه  نتیجه داروهای غیراستاندارد می‌تواند منجر به ناکارآمدی و شكست درمان، مقاومت دارویی، بروز ناهنجاری های مادرزادی در جنین ها و در بعضی از موارد حتی مرگ شود، خاطر نشان کرد: باتوجه به دستور اداره کل دامپزشکی تعداد 102 عدد داروی تقلبی وارداتی که توسط یک شرکت پخش، توزیع شده بود، شناسایی و جمع آوری شد.

رئیس شبکه دامپزشکی قوچان از دامداران درخواست کرد: دامداران می بایست داروهای دامی مورد نیاز خود را از داروخانه های معتبر دامپزشکی  و طبق تجویز دکتر دامپزشک تهیه و در دام های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/