علی پیشیار در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به وضعیت فضای سبز شهر قوچان اظهار داشت: شهرداری قوچان در حال حاضر 1100 مترمربع گلخانه دارد که 200 مترمربع نیز در دست اجراست و سالانه 500 هزار بوته گل در این گلخانه ها پرورش و در فضاهای سبز شهری کاشته می شود.

وی با بیان اینکه نیاز این شهرستان سالانه 700هزار بوته گل است، ادامه داد: تلاش کرده ایم که با توسعه گلخانه ها نیازهای فضای سبز شهری را با اتکا به توان داخلی شهرداری تامین کنیم و در حال حاضر تمام گل های کاشته شده به جزگل شب بو که از اصفهان تامین می شود، توسط معاونت فضای سبز و در گلخانه های شهرداری تامین می شود.

وی توسعه فضای سبز را در قوچان ضرورری دانست و خاطرنشان کرد: هر ساله هزاران اصله نهال در شهر کاشته و یا میان شهروندان توزیع می شود و برنامه ریزی کرده ایم که از این به بعد، به ازای هر درخت قطع شده و یا خشک شده، یک اصله نهال نیز غرس کنیم.

پیشیار با اشاره به اخرین وضعیت احداث کمربند سبز در شر قوچان نیز خاطر نشان کرد: در حال رایزنی با بخش خصوصی هستیم تا بتوانیم کمربند سبز را با کاشت درخت های مثمر همچون سنجد در قوچان اجرا کنیم.

شهردار قوچان با اشاره به حذف چراغ قرمز در بلوار طالقانی و ایجاد دوربرگردان نیز یادآور شد: طرح احداث دوربرگردان در ابتدا و انتهای بلوار طالقانی با هدف کاهش بار ترافیکی و حذف چراغ قرمز و با تایید شورای ترافیک انجام شده است تاعبور و مرور شهروندان و مسافران با سهولت انجام شود.

وی در پایان تصریح کرد: طی سه ماه گذشته با نگاه به درون و بهره گیری از ظرفیت های داخلی به ویژه نیروی انسانی، بسیاری از پروژه ها از پیمانکاران سلب و توسط معاونت عمران در حال انجام است.

انتهای پیام/